Neděle 14.07.2024
Pořiďte si oděv na míru s důrazem na detail a zapomeňte na flitry: 5 trendů, které se stále nosí
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Pořiďte si oděv na míru s důrazem na detail a zapomeňte na flitry: 5 trendů, které se stále nosí

Pokud jste fanoušky módy, chcete jistě být vždy mezi prvními, kdo se dozví o nejnovějších módních trendech a nejžhavějších kouscích. Není však důležité jen sledovat to, co se objevuje nově, ale také nezapomínat, co v módě zůstává. Jaké trendy jsou s námi již od podzimu, a ani nyní nás rozhodně neopouštějí?

Důraz na detail

Smysl pro detail je důležitější než kdy dříve. Od složitých výšivek po jedinečné ozdoby – každý kousek s podobným prvkem je uměleckým dílem a doplní outfit. Skvělým příkladem je značka Gucci, které se podařilo skloubit tradiční řemeslné zpracování s moderními designovými prvky a vytvořit tak skutečně jedinečnou a nadčasovou kolekci.

Moderní minimalismus

Devadesátá léta jsou již dlouho velkou inspirací pro velké módní značky, a to se nemění. Poutavé džínové looky a potisků však aktuálně nahrazují kousky v jemnějším duchu. Můžeme vidět moderní minimalismus inspirovaný v monochromatické barevné paletě a detailech. Značka Yves Saint Laurent, známá svými ikonickými smokingy a večerními róbami, se také inspirovala heslem „méně je více”. Její kolekce jsou sice jednoduché, ale obsahují jedinečné kousky.

Oblek na míru

Jedním z dalších trendů a nezbytnou součástí našeho šatníku je dokonale padnoucí oblek. Na módních přehlídkách několik značek zahajovalo svou show modelkami v černých oblecích a bílých košilích. Není pochyb o tom, že na těchto dvou kouscích stavíme i nyní. Androgynní vzhled je všudypřítomný, a tak trend unisex módy pokračuje. Gabriela Hearst například představila krásný černý kašmírový jednořadový kabát na míru, doplněný lehkou bílou košilí na knoflíky.

Tip: K obleku by samozřejmě neměla chybět ladící taška.

Red Hot

Červená barva je všude – ať už bude v jakémkoli odstínu. Od růžové po vínovou. Na módních přehlídkách jsme si mohli všimnout především mladých a začínajících návrhářů, kteří se na této trendy barvě shodli, ale nechyběly ani výstřelky od značek jako Stella McCartney, Nensi Dojak, Loewe, Fendi nebo Gabriela Hearst.

Lehkost večerních rób

Sváteční období kolem Vánoc a Nového roku pro aktuální sezónu definitivně zavelelo: „Sbohem, flitrová módo!” Prostor dostávají střídmější modely a večerní róby jako například řada večerních šatů Loewe.

Napsat komentář