Neděle 14.07.2024
Šedá se dere do popředí: Odhalte tajemství jejího správného stylingu
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Šedá se dere do popředí: Odhalte tajemství jejího správného stylingu

I když se na první pohled může zdát, že šedá barva není k nošení úplně ideální, protože není neutrální a je příliš nudná, letos tomu tak není. Spousta návrhářů v letošním roce sází na šedé odstíny a je načase, abyste tuto barvu vyzkoušeli i vy!

Vsaďte na monochromatické kouzlo

Šedá barva může vyvolávat představu nevýrazných školních uniforem a sportovních tepláků, v roce 2024 se ale díky přehlídkovým molům tento barevný trend dočkává elegantní proměny prostřednictvím monochromatického stylingu a barevných akcentů. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak stylizovat tak ošidnou barvu, jako je šedá, je zkrátka ji plně přijmout a zvolit monochromatický outfit od hlavy až k patě.

Přidejte červenou barvu

Pokud chcete dosáhnout výrazného, ale klasického vzhledu, není lepší kombinace než šedá a červená. Kombinace těchto dvou barev dohromady bude vypadat naprosto elegantně a sofistikovaně. Neutrální tón šedé barvy dokonale ladí s odvážností červené. Pokud máte šedé sako nebo blejzr, můžete si k němu vzít červenou košili nebo halenku. A pokud plánujete nosit šedé oblečení, ale nemáte žádný červený kousek, vždy můžete vsadit na svou oblíbenou rtěnku.

Kouzlo pastelově růžové

Další výjimečnou barevnou kombinací je šedá a růžová. Dodá vám klasický, a zároveň romantický nádech, který si musí zamilovat každý. Pokud chcete působit zasněně, a přitom uhlazeně, můžete si vzít světle růžový svetr a šedé kalhoty nebo sukni. Ať už se jedná o teplý, nebo chladný tón šedé, skvělé je, že oba fungují s růžovou naprosto skvěle.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Šedá v kombinaci se zelenými tóny

Jestli vás zajímá, zda se zelená hodí k šedé, pak je odpověď jednoznačná: Ano! Trik spočívá v tom, že zjistíte, jaké odstíny šedé a zelené spolu dobře ladí. Přidáním zelené dodáte šedému oblečení více živosti. Pokud chcete něco ležérního, a přesto výrazného, můžete si vzít zelené kalhoty s šedým topem. Jestliže si budete chtít šedou obléci na podzim, vsaďte na kombinaci šedé a šalvějové zelené.

V duchu minimalismu

Pokud to s šedou myslíte vážně, pak její kombinací s černou nemůžete šlápnout vedle. Kromě toho, že jsou obě barvy neutrální, hodí se pro každého, kdo chce působit uhlazeně a profesionálně. Kdokoli vás uvidí v šedočerném kompletu, neodváží se pochybovat o tom, jak vážně a odhodlaně se věnujete svému profesnímu životu. Tuto barevnou kombinaci můžete ale nosit i mimo kancelář. Lze s černou zkombinovat něco světle šedého, díky čemuž budete stále vypadat elegantně, a přitom uvolněně.

Jestliže chcete být ve svých módních rozhodnutích odvážnější, nebojte se přidat k šedému odstínu více barev. Někdy není nic špatného na tom vystoupit ze své komfortní zóny. Jak jste na tom s touto barvou vy?

Napsat komentář