Pátek 1 březen, 2024
Únor ve znamení týdnů módy: Zapište si do kalendáře všechna důležitá data, aby vám nic neuteklo
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Únor ve znamení týdnů módy: Zapište si do kalendáře všechna důležitá data, aby vám nic neuteklo

Od předních módních domů až po inovativní prezentace nadějných začínajících designérů. Nadcházející týdny módy naznačují, že se únor ponese ve velkém stylu. Čeká vás měsíc plný inspirace, trendů, nečekaných objevů i diskuzí nad nejaktuálnějšími otázkami módního průmyslu. Nechte se okouzlit atmosférou a nahlédněte za oponu skrývající nejnovější kolekce!

Berlin Fashion Week

První událost vypukne již začátkem února, kdy se samotným srdcem Berlína rozvine nekonečný přísun inspirace během Berlin Fashion Week. Tato německá metropole je jedinečným centrem progresivních (sub)kulturních hnutí a trendů spojujících nejen módu a design, ale také umění a hudbu, tak jako žádné jiné město. „Berlín tvoří odvážnou módní budoucnost, která rezonuje po celém světě,” míní o události Michael Biel, státní tajemník.

Berlin Fashion Week není jen bezedným módním spektáklem, ale také nekonečným zdrojem inspirace a příležitostí pro kreativce, nákupčí, módní odborníky, a zkrátka všechny milovníky trendů. Během čtyř dnů se otevřou témata rezonující světem, jimiž jsou udržitelnost, inkluze, inovace či rozvoj talentů. Událost zahájí v pondělí 5. února představením své kolekce berlínský designér a ilustrátor Gerrit Jacob. Poslední přehlídky proběhnou ve čtvrtek 8. února.

New York Fashion Week

Na Berlín plynule naváže New York se svým Fashion Weekem, který se letos bude konat v nekonvenční expresionistické budově Starrett-Lehigh Building umístěné na Manhattanu. Týden módy v New Yorku rozpoutávající módní vášeň oficiálně otevírá dveře přehlídkám v dalších třech centrech módy, jimiž je Paříž, Londýn a Miláno.

Díky bohaté historii se staví do role hlavního průkopníka trendů v módním průmyslu. Proto je New York Fashion Week připraven představit i letos vzrušující styly a určovat směr, kterým se bude módní scéna ubírat následující měsíce. Pokud vás tato událost zajímá, poznačte si v kalendáři 9. až 14. února, abyste nepřišli o žádný moment. Těšit se můžete na přehlídky designérských značek Badgley Mischka, Ulla Johnson, Libertine a mnoho dalších.

Madrid Fashion Week

K dalším atraktivním událostem pro všechny módní nadšence řadíme Madrid Fashion Week. Tato prestižní akce seskupující renomované světové návrháře a talenty španělského módního odvětví se odehrává dvakrát ročně. První letošní proběhne od 15. do 19. února v prostorách eventového centra IFEMA.

Týden módy v Madridu je pověstný spojením tradičních španělských prvků s moderním designem, výraznými barvami, atypickými siluetami a složitými vzory. Na jednu stranu akce zdůrazňuje řemeslnou zručnost a odkazuje na historii bohatého kulturního dědictví španělských textilií, na druhou stranu zasahuje překročením hranic módy daleko za tradice a nastoluje nové svěží trendy. I přesto, že španělské hlavní město není součástí takzvané „velké čtyřky”, zaslouží si své čestné místo v žebříčku top fashion událostí roku 2024.

Kterou z událostí si nenecháte ujít?

Napsat komentář