Neděle 21 duben, 2024
Kde hledat inspiraci? Nespočet tipů od módy až po umění
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION FUN ONLINE & TECH

Kde hledat inspiraci? Nespočet tipů od módy až po umění

Máte své oblíbené stránky, kam vždy zavítáte, když potřebujete inspiraci? Jistě sledujete desítky profilů na Instagramu nebo Pinterestu, ale nezapomínejme ani na to, co lze najít mimo sociální sítě. Ukážeme vám, která zákoutí internetu neodmyslitelně patří mezi naše zdroje inspirace…

Móda

Začněme instagramovými účty – jako první vám určitě musíme zmínit @fahionbookcz. Tento účet vlastní úžasná Anna Nosková, která přispívá články do Forbesu a Elle. Na jejím instagramu najdete fotky a komentáře k dění, především ze světa módy, ale i ze života. Dalšími „samozřejmostmi” jsou VOGUE, ELLE a například slovenský Top Fashion magazín – najdete je na Instagramu i na novinových stáncích. Inspirací z ulic Paříže, Prahy a Amsterdamu jsou jednoznačně profily @amsterdammers.in.amsterdam, @parisiensinparis a @stylishpeopleinprague.

Knihy 

V této oblasti nás nejvíce inspirují děvčata z profilu @citaniejesexi, které kromě Instagramu mají i vlastní podcast a newsletter – každé úterý. Každý měsíc se dokonce můžete těšit na booklub s Emou Müller.

Pokud jste opravdoví milovníci knih a chcete získat co nejvíce tipů, jaké nové byste si mohli pořídit, určitě se přidejte do facebookových skupin. Je jich spousta, takže si určitě přijdete na své. Zkuste například skupiny Čtenářský klub Martinus nebo Literární s(n)obi.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Design

ELLE má kromě svého fashion Instagramu také @elledecorationczech, kde najdete mnoho inspirace pro interiéry. Vyplatí se kliknout i na @design_interior_homes – je to nádhera. Nedávno jsme objevili Inexhibit, kde je vše od architektury, designu a umění až po vyhledávání muzeí.

Umění

Naší oblíbenou kategorií, která má na Instagramu velké zastoupení, a samozřejmě existuje neuvěřitelné množství úžasných profilů, je umění. Znáte @itisartime? Vždyť se sami podívejte – krásný souhrn moderního umění, a to všude na světě.

A víte, že existuje Google Arts & Culture? Pokud ne, klikněte na aplikace Google, protože kromě toho, že si můžete prohlédnout nejznámější muzea online, zde najdete také umělce a jejich nejslavnější kolekce.

Další vymožeností je WikiArt, což je skvělá vizuální encyklopedie umění. Najdete zde vše o jakémkoliv umělci a všech jeho dílech, která si můžete uložit a vytvořit si vlastní sbírku.

Aby toho nebylo málo, nemůžeme vynechat účty jako @art nebo @artsy.

Není nic lepšího než pořádná dávka inspirace. Kde a kým se inspirujete vy?

Napsat komentář