Neděle 14 duben, 2024
3 inspirativní filmy, které vás dostanou
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

3 inspirativní filmy, které vás dostanou

Cítíte se unavení ze života anebo prostě potřebujete nakopnout? Představíme vám menší filmovou terapii. Některé filmy dokážou někomu změnit den i život, a právě proto jsme si pro vás připravili sbírku svých oblíbenců, které mají schopnost člověka nasměrovat tím správným směrem a inspirovat ho v jeho cestě.

Půlnoc v Paříži

Co se stane, když se snílek ocitne v Paříží? Všechny jeho sny v ten moment ožijí. Náš hlavní hrdina filmu je spisovatel Gil, který se snaží najít múzu pro své psaní. V Paříži je se svou snoubenkou, která spíše tráví čas se svými přáteli, a proto Gil raději chodí na půlnoční procházky sám. Později zjistí, že po půlnoci se mu Paříž odhaluje přesně tak, jak si ji představuje, a to mu pomáhá cítit se sebevědoměji při dokončení své knihy. Krásný film, který vám dodá spoustu inspirace, pokud zrovna máte nějaký tvůrčí blok. 

Walter Mitty a jeho tajný život

Film o snílkovi, který má raději svůj vysněný svět než realitu. Walter pracuje jako fotoeditor pro časopis Life a aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ slavného fotografa, jehož fotka měla být právě na titulní straně časopisu. Obvykle byste v této chvíli nejspíše tomu člověku zavolali nebo mu napsali e-mail, ať vám to zpětně pošle, tady se ale Walter musí vzchopit a vyjít ze svého temného ateliéru. Vydává se tedy na dobrodružnou cestu, která mu navždy změní život. Díky tomuto filmu si uvědomíte, že občas riskovat není zase tak špatný nápad.

Útěk do divočiny

Je až neuvěřitelné, čeho je člověk schopen, když jde za tím, co doopravdy chce. Christopher vám ukáže, jaké to je vyjít z komfortní zóny a jít si za svým, ať to stojí, co to stojí. Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu a místo toho, aby žil uspořádaný život, který mu naplánovali jeho rodiče, se rozhodl ztratit sám v divočině. Velké dobrodružství na cestě za Aljaškou, aby sám sobě dokázal, že žít takhle bez klasických potřeb člověka může být pro někoho všechno. Tento film nám otevřel oči a jsme vděční za to, kde právě jsme. Buďte i vy vděční.

Doufáme, že vás nějaký film z této mé série zaujme a bude inspirovat na vaší cestě. Máte nějaký svůj inspirativní film?

Napsat komentář