Neděle 14 duben, 2024
Vánoční knižní poradce: Vypátráte vraha dříve než detektivové?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Vánoční knižní poradce: Vypátráte vraha dříve než detektivové?

Romantická literatura pod stromečkem vás neláká? Možná hledáte knihy, které vám nedají spát. Nejdříve se vydáme hledat mladou matku na dánském ostrově, následně budeme v Londýně pátrat po sexuálním predátorovi. Poté v lese najdeme ruce, ale zbytky těl budou nedohledatelné. Na závěr nám plachá žena pomůže vyřešit případ v Lake District. Jste připraveni si dělat poznámky?

Rozpuštění – Sara Blaedelová, Mads Peder Nordbo

Na dánském ostrově Fyn je klidná letní pohoda. Charlotta, matka dvou dětí, jednoho rána ale zmizí po cestě do práce. Policejní inspektor Liam Stark a komisařka Dea Torpová nezačnou hned vyšetřovat, protože je to teprve pár hodin, co ji manžel nahlásil na policii.

Další den a Charlotta stále není doma. V následujících dnech se případ rozroste tak, že se obyvatelé ostrova Fyn budou bát vyjít z domu.

Osudné svědectví – Robert Bryndza

Detektiv Erika Fosterová se během své večerní procházky ocitne na místě činu. Zde je brutálně zavražděna Vicky Clarkeová, která vedla podcast o skutečných zločinech.

Vicky pracovala na novém dílu, který se měl věnovat sexuálnímu predátorovi, jež loví studentky z okolí jižního Londýna. Vždy se k nim v noci vloupá do domu a dlouho je sleduje. Avšak všechny Vickyiny poznámky a nahrávky zmizí.

Erice dochází, že Vicky musela být kousek od toho, aby odhalila útočníka, ten ji však zavraždil, aby nebyl dopaden…

Našeptávač – Donato Carrisi

V lese se najde šest pohřbených useknutých rukou, které jsou uspořádané do podivného kruhu. Ruce pravděpodobně patří mladým dívkám, avšak zbytky těl nejsou k dohledání.

Případu se ujme kriminolog Goran Gavil, který k sobě dostane mladou policistku Milu Vasquezovou, jež se specializuje na pohřešované děti. Mila je totiž sama poznamenaná tragickou minulostí, která ji připravila o schopnost něco cítit.

V lese ale odhalí další tajemství a výbušný vztah Gorana s Milou musí jít stranou, protože tady jde o mnohem víc…

Nestoudná zvědavost – Lynn Messina

Beatrice Hyde-Clareová je plachá šestadvacetiletá žena, která byla vychována k úctě a poslušnosti, takže by se určitě nikdy nepustila do vyšetřování vraždy jednoho z hostů panského domu v Lake Districtu.

Zajisté by se nepustila ani do prohledávání pokoje syna vážené hostitelky a jeho urozeného přítele, jen aby získala důkazy. V životě by si netroufla vyslýchat vévodu z Kesgravu či zpochybňovat způsob vyšetřování. Dokud v opuštěné knihovně zakopne o zkrvavené tělo pana Otleyho…

Kterým případem překvapíte své blízké?

Napsat komentář