Pondělí 22 duben, 2024
4 novinky, které Netflix přichystal na září
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

4 novinky, které Netflix přichystal na září

Milovníci filmů a seriálů by měli zpozornět, a to zejména ti, kteří jsou zároveň předplatiteli Netflixu. Ani následující měsíc se nebudete s Netflixem nudit, protože i v září bude tato streamovací platforma nabytá těmi nejčerstvějšími novinkami ze světové filmografie. Které filmy a seriály to budou a kdy se na ně můžete těšit?

Škola zlomených srdcí

Australský seriál s názvem Škola zlomených srdcí vznikl díky nápadu Hannah Carroll Chapmanové, která se rozhodla obnovit původní stejnojmennou úspěšnou sérii z roku 1994. Nyní se však můžete těšit na zcela jiné postavy, jimiž je například třídní klaun Spider, drzá dívka Amerie, autistka Quinni či nebinární Darren.

Seriál se odehrává v prostředí školy Hartley High a pojednává o běžném životě náctiletých spolužáků. Bezstarostný studentský život se jim v okamžiku změní kvůli nástěnné malbě, která se vyskytne na jedné z chodeb jejich střední školy. Tato malba vzbudí rozruch, jelikož prozradí informace o tom, kdo s kým tajně randí.

Kdo je tvůrcem této malby a co ho k tomuto činu vedlo? Odpovědi se dozvíte 14. září, když si zapnete seriál Škola zlomených srdcí.

Pomsta na druhou

Ve školním prostředí se bude odehrávat i další z Netflixových novinek. Tentokrát se však jedná o film režisérky Jennifer Kaytin Robinson, jež se inspirovala filmem Cizinci ve vlaku.

V hořké komedii uvidíte v hlavní roli Mayu Hawke, hrdinku populární série Stranger Things, ztvárňující studentku Eleanor a Camilu Mendes, která si zahrála například v kriminálním seriálu Riverdale studentku Dreu. Oběma dívkám se převrátí život vzhůru nohama ve chvíli, kdy se na veřejnost dostanou jejich videa, která neměl nikdo vidět. Kvůli obsahu videí začne okolí oběma dívkami pohrdat. V Eleanor a Dree se však probudí záškodnické úmysly a rozhodnou se jednomu po druhém z jejich protivníků ničit život.

Jakým způsobem se dívky ostatním pomstí? Zjistíte 16. září ve filmu Pomsta na druhou.

Rainbow

Ze španělské filmové scény přichází jedna pecka za druhou. Loňské září se milovníci slavného seriálu Papírový dům dočkali finální páté části. Letos ze Španělska přichází další žhavá novinka s nadějí na další divácký úspěch. Režisér Paco León představí film Rainbow.

V hlavní roli uvidíte dívku Dorothy, která čelí výzvám dospívání v dnešním světě. Dorothy sní o kariéře slavné zpěvačky. Rozhodne se tedy jít si vlastní cestou za vytouženým cílem. Scénář této filmové novinky je inspirovaný dětským románem Čaroděj ze země Oz. Půjde tedy o jedinečnou podívanou se směsicí hudby, tance, módy a umění.

Divoký příběh o dospívající dívce můžete zhlédnout na Netflixu v druhé polovině měsíce, a to konkrétně 23. září.

Blondýnka

Kdo by neznal slavnou herečku Marilyn Monroe. Právě o ní se rozhodl podle knižní předlohy natočit biografické drama novozélandský režisér Andrew Dominik.

Hlavní roli půvabné Marilyn si střihne herečka Ana de Armas. Téměř tříhodinový snímek provede diváka životní cestou Normy Jeane Mortenson od jejího traumatického mládí až k vrcholu kariéry v Hollywoodu pod přezdívkou Marilyn Monroe. Drama odhalí na povrch hvězdný život úspěšné pohledné ženy v kontrastu s její drogovou závislostí a problémy s láskou.

Tvůrci poprvé představí film Blonde začátkem září na Benátském festivalu. Na Netflixu bude mít film premiéru 28. září.

Výčet obsahuje pouze zlomek novinek, které Netflix na začátek podzimu chystá. O dalších se zmíníme třeba zase příště, avšak již nyní se máte na co těšit. Jakému filmu či seriálu dáte šanci jako první?

Napsat komentář