Neděle 21 duben, 2024
5+1 zajímavých knih z prostředí Paříže
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

5+1 zajímavých knih z prostředí Paříže

Zvedněte ruku, kdo také milujete atmosféru velkoměst, romantiku a francouzskou kulturu. A i kdyby ne, knihy jistě miluje mnoho z vás. Máme pro vás tipy na několik titulů. Dnes, jak už vám asi došlo, to bude s tématem Paříže. A nebojte se, nebudou to všechno přeslazené romány.

Ateliér v Paříži – Guillaume Musso

Bylo jednou jedno klidné místo, uprostřed velkoměsta, a v něm se skrýval ateliér, který si pronajala Londýňanka Madeline, protože se rozhodla vyléčit své citové zranění. Ale co když se na tichém místě objeví tajemný Američan, který chce dokončit svou divadelní hru? Když spolu ti dva několik dní žijí, uchvátí je minulost umělce, kterému ateliér patřil a jehož díla se někam záhadně ztratila. Rozhodnou se tedy po této minulosti pátrat. Při tom se však budou muset konfrontovat se svou vlastní minulostí. Tak co, vyzkoušíte jedno z uměleckých děl tohoto spisovatele, který jich má na svém kontě hned několik?

Falešná Pařížanka – Kamila Boudová

Kamila sní o tom, že se stane módní návrhářkou v Paříži. Tento sen se zhroutí ještě předtím, než se vůbec přestěhuje, a tam se pokazí i všechno ostatní. Místo vysněné kariéry bojuje o společenské uznání a postavení Pařížanky. Když se jí život začne vymykat kontrole, rozhodne se, že je čas změnit svůj postoj. Své zážitky začne psát do sloupku v časopise, který není daleko od její vlastní knihy. Touto knihou byste neměli pohrdnout, může zcela změnit váš pohled na svět – to knihy umí dokonale.

Papírové děvče z Paříže – Jordyn Taylor

Mezi Chloe a její sestrou Adalyn je silné sesterské pouto, které se změní v roce 1940, kdy nacisté napadnou Francii. Po letech, po všech těch strašlivých událostech, zdědí Chloein byt v Paříži její vnučka Alice. V její mysli to vyvolává spoustu otázek – proč její babička nikdy nemluvila o svém dětství a proč se do bytu po válce nevrátili. Zatímco se všichni vzpamatovávají z babiččiny smrti, Alice se jako jediná rozhodne pátrat po pravdě. Co se jí podaří najít? To se jistě dozvíte, pokud sáhnete po této knize. Nebudete toho litovat.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Cukrárna v Paříži – Julie Caplin

Nina pracuje jako servírka, ale vyzkoušela toho už hodně – kurz vaření, zahradničení a výuku v mateřské škole. Nic však nebylo to pravé, a aby toho nebylo málo, pro svou rodinu je stále malou holčičkou, kterou musí chránit. Ráda by se osamostatnila a konečně přišla na to, co chce dělat. Když se jí naskytne příležitost odjet do Paříže a pomoci tam založit cukrářský kurz, zdá se jí, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Jenže kurzy vede rodinný přítel – úspěšný, ale protivný Sebastian. Nina se do něj zamilovala už dávno. Jak to bude teď? Najde Nina v Paříži to, co od života čeká?

Pařížské rekviem – Emma Riedová

Připravte se na detektivku, v níž vrah hledá svou oběť, drama a milostný příběh s velmi zajímavou zápletkou odehrávající se v Paříži na konci 19. století. Příběh se točí kolem mladé učitelky, která se chystá zavraždit svého bývalého milence, který je pašerákem. Jak celá situace dopadne? Co když do ní zasáhnou city víc, než by si přáli?

Vážka – Leila Meacham

Jako bonus pro vás máme další román osvětlující válečné události, který zatím není k dispozici, ale vyjde během několika dní. Během druhé světové války je pět mladých Američanů povoláno, aby pronikli do nacisty okupované Paříže. Každý z nich pochází z úplně jiného prostředí, ale společně vytvoří skupinu, která si říká Vážka. Při plnění svých úkolů sice používají falešnou identitu a nějakou dobu se jim daří, ale kvůli chybnému kroku je jeden z členů dopaden.

Na závěr bychom vám ještě rádi doporučili knihu Pařížské rozhovory od Georga Stefana Trollera, kterou možná ještě seženete v antikvariátu nebo knihovně, prozradíme vám však, že to není snadné. Ale věřte, že kniha bude stát za to. Stejně jako všechny ostatní zde zmíněné. Chystáte se navštívit knihkupectví? Vánoce se blíží a my bychom s takovými dárky neváhali.

Napsat komentář