Neděle 14.07.2024
5+1 seriálů na holčičí večer, které nikdy neomrzí
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

5+1 seriálů na holčičí večer, které nikdy neomrzí

Máte s kamarádkami naplánované večerní setkání, ale nechce se vám ven? Jste domluvené na víkendové přespání u jedné z vás a máte chuť si udělat oddychový večer? Připravte si chutné mlsání, nalijte si sklenku vína nebo čehokoliv jiného a relaxujte. Co si k tomu pustit nějaký holčičí seriál? Podívejte se na naše tipy na seriály, na které se můžete koukat stále dokola s kamarádkou, ségrou nebo i s mamkou!

Sex ve městě

Kdo by neznal Carrie, Samanthu, Charlotte a Mirandu! Nezdá se to, ale první díly Sexu ve městě byly natočeny už v roce 1998. Čtyři kamarádky žijící v New Yorku milují módu, společenský život a klábosení.

Carrie píše pravidelný sloupek o moderních ženách, které netouží po svatbě a dítěti ještě před třicítkou, ale chtějí si naopak něco užít. Hledá a najde pana Božského, který je nepolapitelný. Samantha je profesionálkou v public relations, soukromý život má plný divokých zážitků. Miranda je právnička a v ženských záležitostech působí trochu neohrabaně. Charlotte je konzervativní, stydlivá a touží po rodinném životě.

Seriál proslavil nejeden módní trend – kabelky, boty i šaty. Sex ve městě má 6 sérií, na které volně navazují 2 filmy. HBO nedávno oznámilo, že chystá nové epizody.

Gossip Girl

Seriál Gossip Girl vypráví o životě zbohatlých manhattanských středoškoláků. Kamarádi a spolužáci na sebe navzájem rádi házejí špínu, intrikují a pomlouvají se prostřednictvím serveru Gossip girl. Nikdo neví, kdo tento záhadný blog píše. 

Hlavními postavami jsou kamarádky Serena a Blair, které se chvíli milují a chvíli nesnášejí. Blair je dcerou módní návrhářky a považuje se za školní královnu. Serena je velmi oblíbená a snaží se všem dokázat, že z problémové teenagerky vyrostla v rozumnou ženu. S Blair je neodmyslitelně spojený sukničkář Chuck. Do Sereny se zamiluje outsider Dan, který se díky ní dostane mezi elitu.

Seriál má 6 sérií a je dostupný na Netflixu.

Gilmorova děvčata

Na první pohled nezajímavé americké městečko Stars Hollow se vyžívá v organizování společenských událostí. Těch se pokaždé zúčastní všichni místní obyvatelé, kteří jsou dost specifickými postavičkami. Hlavními hrdinkami jsou ztřeštěná a paličatá Lorelai a její chytrá a ambiciózní dcera Rory. Lorelai měla dceru v 16 letech, utekla od svých bohatých rodičů a rozhodla se postavit na vlastní nohy. Seriál se zabývá vztahem matky a dcery, ale také generačními a společenskými rozdíly. Lorelai a Rory milují kafe, jídlo, filmy a klábosení. Gilmorova děvčata jsou význačná chytrými rozhovory a humorem hlavních postav.

Oblíbený seriál má 7 sérií, téměř po 10 letech od jejich skončení byla dotočena čtyřdílná série nazvaná „Rok v životě.“

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Muži na stromech

Marin je úspěšná spisovatelka, kterou čeká svatba a účinkování v The Oprah Show. Při propagaci své nové knihy se dostane do malého městečka Elmo na Aljašce, jehož většinu obyvatel tvoří muži. Marin po cestě zjistí, že je jí snoubenec nevěrný, proto se na Aljašce rozhodne zůstat a napsat tam novou knihu o vztazích. Hrdinka v odlehlém městečku nejprve zažívá kulturní šok, pak si ale začne zvykat. Nakonec se zamiluje do Jacka, který se zajímá spíš o přírodu a moc toho nenamluví.

Seriál má 2 série.

The Bold Type

Seriál The Bold Type je inspirován životem bývalé šéfredaktorky časopisu Cosmpolitan Joanny Coles. Děj se odehrává v newyorské redakci lifestylového časopisu Scarlet. Hlavními postavami jsou kamarádky Kat, Jane a Sutton. Jane je na pozici redaktorky nová. Učí se psát články o intimních tématech, ze kterých pak čerpá poučení do vlastního života. Kat je energická social media manažerka. Po setkání s talentovanou fotografkou Adenou objevuje novou sexuální orientaci. Sutton je ambiciózní asistentka, která se vypracuje do vysněného módního oddělení. Začne randit s firemním právníkem, přestože vztah na pracovišti není dovolený. Výraznou postavou je také šéfredaktorka Jacqueline. 

Seriál má 5 sérií, na Netflixu jsou dostupné první 3.

Emily in Paris

Emily je Američanka z Chicaga, která se díky nečekané pracovní příležitosti dostane do Paříže. Ve francouzské marketingové firmě Savoir to nemá jednoduché. Do kolektivu nezapadá, přesto se v něm snaží prosadit své názory. Do Paříže navíc přijela, aniž by znala slovo francouzsky. Roztomilá a ambiciózní Emily si získá každého a v Paříži si postupně najde přátele.

Netflix oznámil, že chystá druhou sérii.

Znáte některý z těchto seriálů? Jaký je váš oblíbený odpočinkový seriál, na který se můžete dívat stále dokola?

Napsat komentář