Neděle 14.07.2024
4 tipy na seriály s LGBT tematikou: Srdcerváči i hit se Zendayou
Fotografie: Jean Nelson via Depositphotos
FUN

4 tipy na seriály s LGBT tematikou: Srdcerváči i hit se Zendayou

Rádi si dopřáváte seriálové maratony, ale všechny své oblíbené show již máte dávno zhlédnuté? Co takhle svou sbírku seriálů rozšířit o duhové počiny, které se točí okolo života členů LGBT komunity? Červen je výborný měsíc, kdy začít s jejich sledováním.

Troufalky (The Bold Type)

Tři nejlepší kamarádky společně pracují v redakci prestižního newyorského ženského magazínu. Všechny spojuje to, že jsou mileniálky, které se snaží mít vše: úspěchy v práci, lásce, osobním životě i všem ostatním. Ne vždy se jim to ale daří. 

Troufalky je příjemný odpočinkový seriál, který vás přenese do divokého a uspěchaného života v New Yorku a připomene vám, že přátelé tu pro vás budou za každých okolností. I tehdy, když začnete zpochybňovat své dosavadní sexuální preference.

S hlavními hrdinkami se navíc sžijete mnohem snáze než s hrdinkami ze Sexu ve městě, které bydlely v luxusním apartmánech na těch nejlepších newyorských adresách a mohly si dovolit to nejdražší značkové oblečení. 

Euforie (Euphoria)

Úspěšný seriál Euforie, který mapuje život současných teenagerů, si získává fanoušky po celém světě. Parta dospívajících se snaží najít své místo ve světě a zorientovat se v lásce, přátelství, závislostech a sexu.

Ústřední postavou je Rue, kterou ztvárnila stále populárnější a obsazovanější Zendaya. A kromě drog, depresí a nástrah, které čekají na každého teenagera, má své čestné místo v seriálu také LGBT komunita. Sympatické je, že sexualita postav není zbytečně zdůrazňována a je přirozenou součástí příběhu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: BARBIECORE JE PASÉ: DÍKY ZENDAYE SE POPULARITĚ TĚŠÍ JINÁ ESTETIKA

Tvůrce a herce Euforie v roce 2023 zasáhla smrt Angues Clouda. Tento sympatický herec, který byl nedílnou součástí seriálu, zemřel v důsledku předávkování v pouhých 25 letech. Ačkoliv otevřeně mluvil o svém duševním zdraví, jeho smrt zasáhla a překvapila všechny v jeho okolí.

Láska je láska (The L Word)

Kanadský seriál Láska je láska se dočkal řady ocenění a dohromady bylo natočeno celkem šest sérií. Děj se točí okolo party lesbických žen, které žijí v Los Angeles a zažívají stejné vzestupy a pády jako všichni ostatní.

Zajímá-li vás, jaké to je pohybovat se ve světě žen, které jsou přitahovány ženami, a zároveň řešit další běžné životní události? Ponořte se do sledování. Příběh každé hrdinky vás nějakým způsobem osloví a zasáhne.

Seriál Láska je láska by se dal stejně jako Troufalky přirovnat k populárnímu Sexu ve městě. Také se v něm promítají osudy kamarádek, které řeší trable s láskou. K této televizní show se navíc pojí hned několik zajímavosti:

  • V každém díle se objeví nějaká slavná osobnost.
  • Název každé epizody začíná na písmeno L. 
  • The L Word odkazuje na slovo „lesba”.

Srdcerváči (Heartstopper)

Milovali jste v dětství komiksy a nemohli jste se dočkat, až vyjde nové číslo vašeho oblíbeného časopisu s obrázkovou přílohou? Nemusíte se toho vzdávat ani v dospělosti. Důkazem jsou grafické romány Srdcerváči. Pojednávají o Charliem a Nickovi, kteří se seznámí na střední škole a stanou se dobrými přáteli. Charlie se ovšem do Nicka brzy zamiluje až po uši a doufá, že by mezi nimi mohlo vzniknout mnohem víc.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 5 TIPŮ NA SKVĚLE HODNOCENÉ FILMY S LGBT TEMATIKOU: ZKROCENÁ HORA I SNÍMEK S TIMOTHÉE CHALAMETEM V HLAVNÍ ROLI

Grafický román Srdcerváči si získal takovou popularitu, že byl podle něj natočen stejnojmenný seriál. Přestože seriál cílí na náctileté publikum, dokáže oslovit také dospělé diváky. Proto vás rovnou varujeme: Srdcerváči jsou vysoce návykoví! 

Který seriál rozkoukáte jako první?


Zdroj: csfd.cz

Napsat komentář