Středa 22.05.2024
Jaké knihy nám přináší měsíc leden?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc leden?

Přišel nový rok a s tím i další předsevzetí. Co takhle začít víc číst a tím si procvičit svou paměť nebo jen tak utéct z reality? Víte, na které 3 knížky se můžete těšit v prvním měsíci roku 2021?

Agatha Christie – Smrt na Nilu

V pátek 15. ledna vyšla jedna z nejznámějších detektivek Agathy Christie. Případ pro Hercula Poirota odehrávající se v Egyptě má mnoho adaptací – poslední, která se chystá do kin v roce 2021, režíroval Kenneth Branagh.

Na mladou Linnet Doylovou je spáchán pokus o vraždu v průběhu její svatební cesty na Nilu. Během plavby si dokáže znepřátelit ostatní spolucestující, není tedy divu, že jí jde někdo po krku. Shodou náhod je na lodi také Hercule Poirot, který se případu ujme, ale musí jednat rychle, jelikož dojde i k druhému pokusu zabít Linnet.

Harlan Coben – Cizinec

Thriller světového bestselleristy Harlana Cobena vychází právě dnes 22. ledna. Cizinec se vynoří zničehonic, nikdo ho nezná a nikomu není jasné, proč to dělá. Zašeptá do ucha pár informací, které vám změní myšlenky a zmizí. To se stalo Adamovi Priceovi, cizinec mu něco prozradí o minulosti jeho manželky. Adam se tím začne zaobírat a přichází na to, že za tím stojí někdo, kdo se rozhodl lidem zničit, ale zároveň i sebrat životy.

Pokud vás zaujal už jen popis knihy a nemůžete se jí dočkat, můžete zatím zhlédnout na Netflixu stejnojmenný seriál.

Darcy Coates – Kořist

Román od autorky hororů jako například Duch domu Ashburnů či Tajemství sídla Craven Manor, v nichž jsou dominantním motivem strašidelné domy.

25. ledna vychází dlouho očekávaná Kořist v čele s hlavní hrdinkou Eileen, která se ztrací během výletu v Ashlough. O pár dní později je na břehu místní řeky nalezen Eileenin fotoaparát, který obsahuje fotky zaznamenané po jejím zmizení. Bylo Eileenino zmizení náhodou, nebo je za tím něco víc?

Doufáme, že jsme vás navnadili na nějakou lednovou knihu. Co se teď chystáte číst vy?

Napsat komentář