Středa 22.05.2024
Bojíte se rádi? 3 skutečné příběhy, ze kterých mrazí a byly i zfilmovány
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Bojíte se rádi? 3 skutečné příběhy, ze kterých mrazí a byly i zfilmovány

Bundy, Dahmer, Breivik. Jména tří masových a sériových vrahů, jejichž příběhy jsou natolik neuvěřitelné a hrůzostrašné, že byly dokonce několikrát zfilmovány. Kolik lidských životů mají na svědomí a co je k jejich hrůzným činům vedlo?

Zlo s lidskou tváří

Příběh Teda Bundy byl již několikrát zfilmován. Naposledy jej ztvárnil Zac Efron ve filmu Zlo s lidskou tváří. Volba Zaca Efrona do role tohoto sériového vraha nebyla vůbec náhodná. Bundy byl totiž vrah s andělským obličejem, do kterého by málokdo řekl, čeho všeho se dopustil. Všechny oběti Teda Bundyho byly ženy v rozmezí od 12 do 26 let. Nejhrůznější část celého jeho životního příběhu spočívá v tom, že jeho nejbližší okolí nemělo o jeho počínání vůbec ponětí. Na vysoké škole studoval psychologii. Jeho učitelé o něm prohlašovali, že je vzorný student a podle přátel byl laskavým a empatickým člověkem. Přesné číslo Bundyho obětí nikdy nezjistíme, ale předpokládá se, že zabil nejméně 30 žen.

Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera

Nedávno vtrhl na Netflix životopisný seriál o sériovém vrahovi Jeffreym Dahmerovi. Pokud jste o tomto muži dodnes neslyšeli, buďte rádi. Na svém kontě má 17 brutálních vražd mladých chlapců a mužů. Podobně jako od Teda Bundyho, ani do Dahmera byste podle vzhledu neřekli, jaké hrůzné monstrum to bylo. Mimochodem, na soudní řízení nenosil Jeffrey Dahmer své dioptrické brýle, protože se neuměl pozůstalým svých obětí podívat do tváře. Seriál je opravdu ponurý, hutný a zcela nevhodný pro slabší povahy.

Utøya, 22. července

Vzpomenete si, co jste dělali 22. července 2011? Všichni obyvatelé Norska mají tento den spojený se jménem Anders Behring Breivik. Tento masový vrah má totiž na svědomí hned dva útoky, přičemž oba proběhly právě 22. 7. 2011. Jeden se stal v hlavním norském městě, Oslu, druhý na malém norském ostrůvku Utøya, kde se právě konal letní tábor Svazu dělnické mládeže. Toho se účastnilo 600 lidí, kterým bylo převážně 14 až 18 let, 69 z nich se domů již nikdy nevrátilo.

Při natáčení byl přítomný tým psychologů a psychiatrů

O tom, jaké pocity táborníci zažívali, když na ostrov vtrhl Anders Behring Breivik v uniformě policisty a doslova si svou cestu ostrovem prostřílel, vypráví snímek Utøya, 22. července. Celý je natočen na jeden záběr. O tom, jak samotné natáčení bylo pro všechny herce náročné, svědčí i to, že představitelka hlavní role strávila po dotočení 2 týdny na psychiatrii a během celého natáčení byl přítomný tým psychologů a psychiatrů. Protože režisér filmu, Erik Poppe, nechtěl film vydat bez schválení příbuzných obětí, první promítání snímku proběhlo pouze pro přeživší a pozůstalé obětí masakru.

Pokud patříte k lidem, kteří rádi sledují skutečné krimi příběhy, podívejte se na výše zmíněné filmy a seriály. Při jejich sledování vám bude tuhnout krev v žilách. O to víc, když si uvědomíte, že vznikly na základně pravdivých událostí. Znáte příběhy Bundyho, Dahmera či Breivika?

Napsat komentář