Neděle 14 duben, 2024
Jaké knihy nám přináší měsíc prosinec?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc prosinec?

Po listopadové dávce romantiky jsme si pro vás nachystali knižní novinkové tipy na vánoční dárky – jak pro děti, tak i pro starší. Nejprve se ponoříme do dětského světa, kde se vydáme hledat prasátko a potom si povíme krátké pohádky. Ženy se opět mohou těšit na knihy z dílny nakladatelství Baronet. A pro muže jsme si nachystali sci-fi díla od dvou českých autorů. Pojďme se na to podívat!

Děti

Vánoční prasátko – J. K. Rowlingová 

Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok, kromě Štědrého dne, kdy o Pašíka přijde. Jelikož jsou Vánoce, čas plný zázraků, dostane vánoční prasátko jako náhradu za Pašíka a společně se vydají do kouzelné Země Ztracených, aby společně Pašíka našli, ať už se jim během cesty přihodí cokoliv.

Pětiminutové pohádky na dobrou noc – Anna Láng 

Vyprávění před spaním je jakási propast mezi bděním a sněním, kdy se dítka vydávají vstříc novým dobrodružstvím, objevují nová místa a zachraňují nové postavy. 

Jedná se o knihu, která neobsahuje nic děsivého, co by děti před spaním vystrašilo nebo zneklidnilo. Jde o stručné krátké pohádky, jež jednoznačně vaše ratolesti ukolébají a přinesou jim sladké sny.

Ženy

Hra s ohněm – L. J. Shen 

Oba si prošli peklem, které jim zanechalo šrámy – u Grace jsou viditelné na první pohled, zatímco West je velice dobře skrývá ve svém nitru, do kterého nikoho nepustí. Sotva mají o sobě zdání, dokud spolu nezačnou pracovat ve food trucku.  

On je typický bad boy s motorkou, o kterého stojí každá dívka z univerzity i jejího okolí, tedy až na Grace, jež nemá zájem se vůbec s nikým stýkat. Nejradši by zůstala ve své ulitě a schovávala se před světem, především aby skryla své jizvy. West je neodbytný a co chce, to taky dostane. Ale když si člověk hraje s ohněm, je možné, že se popálí.

Chaos míru – Amo Jones 

Dove už od dětství pronásleduje stín, slyší jeho šepot, trápí ji v nočních můrách, ale když nastoupí do Půlnočního běsnění, tak se vytratí. Dívka netuší, že její únos a účinkování v nevšedním nebezpečném představení zapadá do předem promyšleného plánu. 

Kingston, Killian, Keaton a Kyrin nejsou nadšení, že se stane součástí jejich show a bude s nimi společně bydlet v karavanu. Nebo ne? Bratři jsou totiž mistry lží a intrik s krví na rukou, tak jak to vlastně je?

Muži

Kronův odkaz – Pavel Bareš 

Poslední díl série Projekt Kronos od českého autora, kde je Centrum a Downtown od sebe odtržené, ale bez sebe nejsou schopni přežít. Město je na pokraji kolapsu a rozhoduje se, kdo skončí pod troskami. 

Luco Scarpa dostane možnost utéct, ale chce Institutu dát poslední ránu. John Arrows musí odstranit rizika, než opustí město. Brea Kensigntonová je odhodlaná dotáhnout do konce, co její matka nezvládla. Jak tenhle příběh skončí?

Neviditelní – Vlastimil Vondruška 

Skupina mocných prosadila Velký rest. Lidé dostali čip, jež je kontroluje, zda dělají, co mají. Systém rozhoduje, kde má kdo pracovat, kde bydlet, kde se nají či kam se může jít bavit. Záleží, jak vysoký má člověk index konformity. 

Martina život před Velkým resetem nezná, žije v nové době. Potká mladíka, který čip nemá a je před systémem neviditelný…

Jaké knihy byste rádi našli pod vánočním stromečkem? A jaké letos nadělíte ostatním?

Napsat komentář