Neděle 14 duben, 2024
Letní knižní těšení: Jaké detektivky a thrillery zvolit?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Letní knižní těšení: Jaké detektivky a thrillery zvolit?

Po náloži romantických novinek se ponoříme do trošku tajemnějšího světa. Nejprve zavítáme na místo, které nikdo nezná, avšak všichni se ho bojí, následně se vydáme na týden v odlehlé přírodě. Poté nastoupíme do letadla, které doslova letí o život, a na závěr budeme čelit našim traumatům z dětství…

Děti noci – Dan Simmons

V rumunském sirotčinci těžce nemocný chlapec dostane krevní transfuzi nakaženou virem HIV. Jeho zdravotní stav se však začne zlepšovat. Imunoložka Kate Neumanová je uchvácena jeho imunitním systémem, jelikož to může vést k vyléčení rakoviny, a proto se malého Joshuu rozhodne adoptovat a odveze si ho do USA.

Joshua je spojen se starověkým klanem a jeho vůdcem Vladem III. – původním Drákulou. Jeho agenti malého chlapce unesou. Kate a její spojenec se rozhodnou jet do Rumunska a získat Joshuu zpět.

Útěk za svobodou – Zoje Stage

Imogen, Beck a Tilda – kdysi nerozlučná trojka, jejíž cesty se rozešly. Poté, co Imogen přežije traumatické napadení, Beck navrhne výpravu do divočiny, která je má opět spojit.

Náročný terén, ještě náročnější minulost, ztráta zásob a nepronásledují je pouze stará tajemství. Mělo jít jenom o znovuspřátelení, ale jde spíše o snahu přežít.

Ultimátum – T. J. Newman

Pilot Bill Hoffman letí z LA do New Yorku se 144 lidmi na palubě. Po vzlétnutí dostane zprávu, že jeho žena a jejich dvě děti byly uneseny. Bill si musí vybrat – narazí s plným letadlem do vytyčeného cíle ve Washingtonu, nebo zemře jeho rodina.

Bill je donucen přerušit komunikaci se zemí, jeho jediným spojencem je letuška, která kontroluje cestující. Ale může vůbec kapitánovi důvěřovat?

Dům – Bentley Little

Pěti Američanům do života začnou vstupovat děsivé jevy. To nabourá smrt, po které následuje návrat z mrtvých či setkání s podivnou holčičkou a panenkou. Zjišťují, že se v nich probouzejí traumata z dětství, která vytěsnili, aby mohli normálně žít.

Minulost je pobízí opustit svůj současný život a vrátit se na místo, odkud vzešli. Volá je hlas Domu. Aby zachránili sebe a své blízké, musí překonat své obavy a postavit se svým nočním můrám čelem, jinak je Dům už nepustí ven.

Se kterou knihou se budete tentokráte bát?

Napsat komentář