Neděle 14.07.2024
Nejen Akta X nebo Alf: 5 seriálových tipů, které vás vrátí do devadesátek a stojí za to si je připomenout
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Nejen Akta X nebo Alf: 5 seriálových tipů, které vás vrátí do devadesátek a stojí za to si je připomenout

Přiznejme si, kdo z nás nemiluje tu nostalgii při podívané na staré známé oblíbené seriály? Pojďme si připomenout ty devadesátkové, protože právě devadesátky se nám znovu plíživě vkrádají do životů – například v podobě oblíbené estetiky na TikToku „dark bimbo“, která je inspirována ikonami jako je Pamela Anderson nebo Angelina Jolie. Zapomeňte teď na chvíli na kultovní Přátele, jsou tu totiž i další devadesátkové seriály, které stojí za to. Jaké?

Alf

Žánr: Rodinná komedie / Sci-Fi

I když měl seriál premiéru už v roce 1986, k nám se dostal až během 90. let a těšil se obrovské popularitě. O čem byl? Hlavní postavou seriálu je mimozemšťan Gordon Shumway, přezdívaný Alf, který nouzově přistál na Zemi v garáži rodiny Tannerových. Seriál tak sleduje vtipné a nešťastné situace, které Alf v nové rodině zažívá.

Mimochodem, možná vás překvapí, že Alf je mimozemšťanem, co opravdu, ale opravdu nemá rád kočky. A pokud máme být upřímní, kdo z vás neměl doma plyšového Alma?

Fresh Prince

Žánr: Komedie

Poté, co se mladý Will Smith dostane do problémů v západní Filadelfii, pošle ho matka k tetě Vivian a strýci Philovi do Bel-Air v Kalifornii, protože doufá, že se u svých příbuzných Will naučí dobrým americkým hodnotám. Ani jedna epizoda se však neobejde bez nějaké komické situace, a to vše díky Willovi, který díky svým filadelfským manýrům někdy leze svému strýčkovi pořádně na nervy.

Buffy, přemožitelka upírů

Žánr: Fantasy / Horor

Je tu někdo, kdo nezná známou přemožitelku upírů Buffy Summers? Seriál byl natočen sedm let po celovečerním filmu a paradoxně se dočkal daleko větší popularity než stejnojmenný snímek. A pro ty neznalé? Seriál sleduje osud mladé středoškolačky Buffy Summers, která se po událostech na své předchozí škole stěhuje do městečka Sunnydale. Přes den je Buffy obyčejná studentka, ale noci tráví zabíjením upírů a démonů.

U nás se seriál reprízoval v předešlých letech několikrát a dodnes se těší ohromné popularitě.

Brutální Nikita

Žánr: Akční

Podobně jako Buffy, i seriál Brutální Nikita vznikl po vzoru francouzského snímku Brutální Nikita, který má na svědomí režisér Luc Besson a dodnes se řadí mezi kultovní záležitost. Seriálová verze se ale v několika detailech liší od filmu. A to například tím, že seriál začíná nespravedlivě odsouzenou Nikitou, která se poté probouzí v Sekci 1. Tato tajná protiteroristická organizace nafinguje její úmrtí a Nikita se tak stává tajnou agentkou.

Brutální Nikitu si zamilovali snad všichni. Navíc tu skvěle funguje chemie mezi hlavní postavou, kterou ztvárnila Peta Wilson a Royem Dupuisem, který ztvárnil Michaela. A ruku na srdce, dámám se dodnes z neuvěřitelného charisma Roye podlamují kolena. K dalším zajímavostem se může řadit také fakt, že hlavní postavy oblékaly světoznámé značky jako je Balenciaga, Prada, Dolce&Gabbana, Armani nebo Gaultier.

Akta X

Žánr: Sci-Fi

„Pravda je tam venku“. Takové bylo heslo seriálu Akta X, ve kterém duo Mulder a Scullyová řeší někdy i mimozemské případy. A zatímco je Mulder zkušený kriminalista, který věří v existenci paranormálních jevů, parťačku mu dělá Scullyová, která je oproti němu lékařka a skeptička, jenž byla pověřena vědeckou analýzou Mulderových objevů. Společná dobrodružství této dvojice vedou k tomu, že se mezi nimi vytvoří blízké platonické pouto, které ke konci seriálu přeroste v romantický vztah.

Akta X byla inspirována seriálem Twin Peaks, který rovněž stojí za zmínku. Po skončení seriálu se Akta X také dočkala dvou filmových zpracování, a to Akta X: Film a Akta X: Chci uvěřit.

Pokud se toužíte vrátit alespoň na chvíli do devadesátek, pak by vám tyto seriály rozhodně neměly uniknout. Viděli jste už některé z nich nebo plánujete jejich zhlédnutí? Popřípadě jako další seriály se vám vybaví, když se řekne 90. léta?

Napsat komentář