Neděle 14 duben, 2024
8 tipů pro první rande přes FaceTime namísto face-to-face
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

8 tipů pro první rande přes FaceTime namísto face-to-face

Po dlouhé konverzaci a flirtování na Tinderu se domluvíte na prvním rande. Kvůli pandemii však místo rande venku zvolíte formu videa. Je to možné? A jak to zvládnout?

Nezadaní to v současné době nemají jednoduché. Je těžké se seznámit, a proto se stále více lidí registruje na online portálech. První dojem se počítá a virtuální setkání rozhodne o tom, zda bude i druhé, třetí… Zdá se vám myšlenka seznamování přes video zvláštní, a zároveň neznámá? Inspirujte se následujícími tipy, aby vaše online schůzka byla úspěšná.

Příprava

Dobré světlo

Zajistěte správné osvětlení. Je dobré, když je za vaším smartphonem nebo notebookem zdroj světla, který vás rozsvítí. Nesedejte si zády k oknu, protože byste měli tmavý obličej.

Vhodné pozadí

V pokoji? Na balkoně? Přemýšlejte o tom, kde se bude vaše rande konat. Zázemí je důležitým faktorem, nemělo by se podceňovat. Například polička s knihami nebo plakát za vámi mohou být námětem k příjemné konverzaci.

Volné ruce

Chcete-li být na prvním rande uvolnění, položte notebook nebo telefon na poličku. Budete tak moci volněji gestikulovat a působit sebevědoměji.

Kreativní nápady

Aby rande nebylo ani zdaleka nudné, nabízíme vám několik tipů, co můžete dělat:

  • společně vyberte recept a uvařte ho
  • můžete si také objednat jídlo ve stejné restauraci a dát si ho společně
  • absolvujte virtuální kurz kreslení nebo virtuální prohlídku muzea – protože romantika funguje i na obrazovce.
  • podívejte se společně na film

Styling

Vyberte si oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně. Vyměnit tepláky za džíny se vyplatí, i když ten druhý nemusí vidět spodní polovinu těla – stačí, když se budete cítit sebejistě. Oblečení může být pohodlnější, koneckonců jednou z výhod online seznamování je, že je neformální a uvolněné. Pokud jde o líčení, buďte sami sebou.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Během rande

Smalltalk

Na začátku se zpravidla nevyhnete smalltalku. A protože se asi nejedná o virtuální rande naslepo a už jste si trochu popovídali, pravděpodobně už víte, jaké jsou vaše zájmy. Takže v tom pokračujte. Má rád/a sport? Pak se můžete zeptat, jestli trénuje a co právě dělá. Chodí běhat? Kam chodí běhat? Možná jste tam už někdy byli? Možná máte oba psa, možná jezdíte na kole a možná jste oba gaučáci? Buďte kreativní!

Nepříjemné ticho

Je pravda, že na rande venku nejste tak soustředění sami na sebe jako na rande přes FaceTime. V konverzaci jsou pauzy, a když vám dojdou témata k hovoru, může nastat trapné ticho.

Tip: Něco je nepříjemné pouze tehdy, když to nepříjemným uděláte. Nejste přece žádný klaun nebo bavič – pauzy v rozhovoru jsou normální. Buďte si toho vědomi a nevytvářejte na sebe zbytečný tlak.

Promluvte si o sobě

Existuje jedno téma, o kterém všichni lidé rádi mluví – o sobě. Pokud chcete působit okouzlujícím dojmem, pokládejte svému partnerovi spoustu otázek. Můžete si předem vymyslet několik otázek, které vám pomohou rozvinout zajímavá témata rozhovoru.

Neměli byste však bombardovat otázkami, nejde přece o pohovor. Nezapomeňte také na sebe! Vyprávějte například zajímavé příběhy ze svého dětství, své úspěchy apod.

Ne každý na prvním rande mluví o problémech a minulosti nebo rodinných vztazích. Je to velmi osobní téma, kterému je lepší se vyhnout. Nemělo by se mluvit ani o bývalých partnerech. Ale pokud to situace umožňuje a oběma to vyhovuje, proč ne!

A co dál?

Pokud vaše první virtuální rande proběhlo skvěle, lépe se poznáte a první schůzka naživo bude jistě brzy následovat! Pokud však nebylo takové, jaké jste si představovali, nevěšte hlavu. Alespoň jste nemuseli nikam zbytečně chodit.

Napsat komentář