Středa 22.05.2024
Jaké knihy nám přináší měsíc září?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc září?

Po letních večerech se blíží ty podzimní večery, které jsou ideální pro čas strávený s knihou. Nejdříve utečeme do Švýcarska, poté se přesuneme kousek do historie k Jane Austenové, následně se na chvíli zastavíme u romantiky z hereckého odvětví a naši jízdu ukončíme s chlapcem, kterého hlídají včely. Které knihy vám doporučíme pro zářijové čtení? Pojďme se na to podívat!

Julie Caplinová – Chata ve Švýcarsku

Další díl ze série Romantické útěky od skvělé britské autorky. Již dříve vyšly ze zmíněné řady například knihy Kavárna v Kodani, Cukrárna v Paříži či Pekárna v Brooklynu. Teď si ale pojďme udělat výlet do Švýcarska s hlavní hrdinkou Minnou, jež miluje horkou čokoládu.

Minna má za sebou pořádný trapas, který obletěl celý internet, proto si chce odpočinout a dát svůj život do pořádku. A kde jinde než v zemi s vynikající čokoládou – ve Švýcarsku. Má jasně daný plán – hektolitry horkého blaha se šlehačkou a žádní muži. Tedy jen do chvíle, kdy potká krasavce ve vlaku.

Natalie Jenner – Spolek Jane Austenové

Chawton je domovem jedné z nejvýznamnějších anglických spisovatelek – Jane Autenové. Dohromady se tam dá skupinka lidí, kteří chtějí zachránit panství rodiny Austenových, jelikož nikdo nechce, aby taková autorka byla zapomenuta. Spolek se skládá z různorodých osobností, které pojí láska ke knihám Austenové.

Každý si nese rány z životního boje, ale jejich společným snem je vybudovat ve vesnici muzeum Jane Austenové a její dědictví zachovat pro budoucnost.

Jana Bernášková – Coura

Lucie, mladá herečka, při natáčení potká svou bývalou spřízněnou duši. Nechce s ním mít nic společného, ani vzduch, ale teď mu musí pracovně vyznávat lásku a být jeho andílkem.

Román z pera české autorky a také herečky, které již vyšlo dílo Jak přežít svého muže. Coura humorným pohledem řeší důležitá témata, o kterých se tolik nemluví – je v pořádku milovat dva muže a jsou děti snem každé ženy? To a mnohem více rozebírá Lucie se svými nespoutanými kamarádkami.

Sofía Segovia – Šepot včel

Malého Simonopia našli pod mostem znetvořeného od včel, ujme se ho velkostatkářský pár Francisco a Beatriz. Čím víc Simonopio roste, tím větší záhadou se stává pro své rodiče, ale i blízké okolí. Když totiž zavře oči, vidí, co ostatní spatřit nemohou, něco, co se teprve stane.

Na každém kroku ho doprovází včely a nejasným způsobem tak mění osud své rodiny i celého regionu. Přitom sám čelí strachu ze španělské chřipky a dohadům, kdo získá půdu po válce, jelikož někteří jsou pro to schopní udělat cokoliv.

Se kterou knihou se chystáte strávit nejbližší podzimní večer?

Napsat komentář