Pátek 1 březen, 2024
Vzájemně se namalujte, protančete noc a naučte se nový jazyk aneb 22 aktivit ideálních pro víkend ve dvou
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Vzájemně se namalujte, protančete noc a naučte se nový jazyk aneb 22 aktivit ideálních pro víkend ve dvou

Někdy i tomu nejaktivnějšímu páru dojdou nápady, a ačkoliv jsou některé dvojice spolu už dlouho, neznamená to, že musí celý víkend sedět u televize. Inspirujte se víkendovými aktivitami, které můžete podnikat jak doma, tak venku – bez ohledu na počasí. A hlavně se bavte!

Vzájemně se namalujte

Ať už olejovými barvami, akvarelem, nebo pastelkami, zkuste se navzájem dostat na papír. Nikdo na to nemusí být Picasso. A pokud to bude vypadat legračně, tím lépe.

Vyzkoušejte nový sport

Sport je vždy dobrou aktivitou pro dva. Co takhle lezení na horolezecké stěně? Zatančit si divoké tango? Nebo (znovu)objevit kouzlo společné jízdy na kole a prozkoumat nejkrásnější stezky ve vašem okolí? Nejlepší je vybrat si sport, který bude pro vás oba určitou výzvou a vzrušením.

Rande naslepo

Doslova! Zavažte si při jídle oči, krmte se navzájem a hádejte chutě. Na první pohled to může vypadat dětinsky, ale je to opravdový zážitek.

Tip: Vyzkoušet to můžete ve Vídni v restauraci Vier Sinne.

Protančete společně celou noc

Vyměňte partu kamarádů za svého partnera, jděte do klubu a bavte se. Prostě protančit noc se svou drahou polovičkou až do východu slunce a pak spolu v pět ráno sníst obrovskou porci hranolek jako puberťáci? Perfektní!

Noční procházka

Dělejte věci, které děláte přes den, i v noci. Proč například chodit ven, jen když svítí slunce? Taková noční procházka je nesmírně romantická. A stejně tak večerní koupání je skvělou aktivitou.

Navštivte zábavní park

Staňte se znovu dítětem, navštivte strašidelný dům, vyfoťte se s Mickey Mousem, kupte si společně cukrovou vatu – takový zábavní park je zábavný i pro dospělé.

Nemusí to být vždy Paříž

Přestože se toto kouzelné město stalo cestovatelským cílem nespočtu mladých lidí. Proč dělat to, co všichni? Vždyť kolem vás je spousta krásných a neobjevených míst. Vydejte se do blízkého města, které ještě neznáte. Někdy je krása velmi blízko – a navíc se takový krátký víkendový výlet organizuje mnohem snáz.

Vymalujte nebo kompletně předekorujte byt

Vyzkoušejte například bláznivou barvu v kuchyni, buďte kreativní a vytvořte společně krásné a barevné hnízdečko pro dva.

Vytvořte si vlastní fotopříběh

Kupte si jednorázový fotoaparát – ano, takový, na kterém se nezobrazují snímky jako na mobilním telefonu – a udělejte si se svou drahou polovičkou den. Pěkná vzpomínka, krásná i bez filtru!

Jezděte po městě autobusem

Co vlastně víte o svém městě? Procházíte stále stejnými ulicemi a mnohá zákoutí vlastně ani neznáte? Vydejte se na turistický zájezd, kupte si jízdenku na autobus a začněte s průzkumem.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Spěte pod širým nebem

Spát v létě venku pod hvězdami je skvělé. Teplý vzduch, zvuky noci, vítr na tváři. Pokud nemáte zahradu, můžete si matraci vynést na balkon. Není to romantické?

Bar u vás doma

Máte v kuchyni neotevřenou láhev s likérem a mixér, o kterém nikdo neví, co s ním? Pak si zahrajte na barmana a trochu experimentujte. Pokud se vám podaří vytvořit skvělý nápoj, pojmenujte ho po sobě.

Užijte si společný wellness den

Ponořte se společně do wellness oázy a užívejte si. Masáže, bazén, sauna, vířivka – dopřejte si nabitý program jen pro vás dva.

Jděte hrát bowling

Zábava nejen pro přátele, ale i pro páry, během které se ukáže, kdo je bowlingové eso. Pokud oba ještě nejste opravdoví bowlingoví profesionálové, bude to velmi zábavný den.

Navštivte kurz vaření

Společné vaření je zkrátka zábavnější, než když stojíte za sporákem sami. A jak se říká, láska prochází žaludkem. Co takhle rozšířit své kuchařské dovednosti společně? Ve vašem městě se určitě najde příležitost navštěvovat kurzy vaření.

Učte se novému jazyku

Kdy jste se naposledy učili nový jazyk? Plánujete příští rok vycestovat do Brazílie nebo strávit týden ve Francii? Pak se společně přihlaste do jazykového kurzu nebo si kupte elektronické knihy pro výuku jazyků. Každý ví, jak je příjemné mluvit v cizí zemi místním jazykem.

Vyrazte do kina

Samozřejmě pouze s popcornem a kolou. A pokud nemáte ve svém okolí kino, navštivte muzeum nebo galerii.

Udělejte si noční piknik v parku

Skvělý nápad na romantický večer je noční piknik se sektem, svíčkami a spoustou dobrot. A samozřejmě nesmí chybět ani spousta hudby a měkká deka k sezení.

Pouštějte draky

Mnoho činností, které jste milovali v dětství, vás potěší i v dospělosti. Větrný den a není co dělat? Pak se vydejte na kopec v přírodě a pouštějte draka.

Zúčastněte se ochutnávky vín

Starý sklep, spousta lahodných vín a možnost jednoduše ochutnat různé druhy – samozřejmě jako profesionálové. Mnoho vinoték také nabízí speciální akce. A pokud nemáte rádi víno, můžete zajít na ochutnávku piva, whisky, sýrů nebo čehokoli jiného, na co máte chuť.

Navštivte kadeřnictví nebo tetovací salon

Samozřejmě nechceme nikoho nabádat, aby si nechal vyrýt jméno svého přítele nebo přítelkyně. To obvykle není dobrý nápad. Ale co třeba „matching tattoes”? Pro páry, které nemají rády tetování, může být zábavná i návštěva kadeřníka.

Nyní je řada na vás! Vezměte si papír a společně se svou drahou polovičkou naplánujte, čeho chcete v následujících dnech, týdnech a měsících dosáhnout. Vzrušující společné hodiny nemusí stát mnoho. Bavte se, ať už si vyberete jakoukoli činnost.

Napsat komentář