Neděle 14.07.2024
3 tipy, jak mít dokonalé fotky
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN ONLINE & TECH

3 tipy, jak mít dokonalé fotky

Asi každý z nás to zná. Chtěli bychom si vyfotit krásnou fotku, kde nám bude vidět více než jen obličej a nemít všude pouze selfíčka. Ale kam postavit mobil, aby nám nespadl? A to nemluvíme o nekonečném nastavování samospouště a běhání tam a zpátky, abychom zmáčkli vyfocení. A co tedy budeme potřebovat, abychom si zvládli vyfotit a upravit dokonalé fotky sami bez potřeby druhé osoby?

Již jsme vám prozradili základní, ale přesto kvalitní, pózy na focení, a zároveň shrnuli vše, co by se nemělo ošidit v přípravě na focení. Pokud jste tyto články ještě nečetli, tak to určitě napravte, protože i tyto rady vám budou velmi k užitku. Nyní se již ale zaměříme na tipy, které by měl znát každý, koho focení nějakým způsobem baví.

Selfie držák na mobil s LED osvětlením

Selfie tyčku asi už zná každý z nás, ale má jednu malou vadu, a totiž to, že ji musíte držet v ruce, a tím pádem se stále jedná jen o selfíčko, byť s větším rozsahem.

Tento držák na mobil připnete víceméně kamkoliv a můžete si ho nastavit přesně tak, jak potřebujete. Je skvělý jak na focení fotek z dovolených, tak na natáčení videí. Jeho velkou výhodou je i to, že obsahuje LED osvětlení, které si taktéž můžete nastavit. Jak jeho polohu, tak intenzitu osvětlení. Pokud ale chcete, aby LED světlo fungovalo, je nutné ho zapojit do elektřiny. Doma to není žádný problém, a na ven vám bude stačit i malá powerbanka, do které držák zapojíte. A už nikdy nebudete muset hledat místo na položení telefonu.

Dálková spoušť 

Druhým zmíněným problém je neustálé běhání k mobilu na zapnutí samospouště. Naštěstí to má velmi jednoduché řešení, a tím je Bluetooth dálková spoušť. Jedná se o malé tlačítko, které si spárujete s mobilem a fotit můžete i z několika metrů. Navíc se jedná o velmi levnou záležitost. A pokud chcete ušetřit čas a případně i nervy, tak je to pro focení velká nutnost!

Presety

Co se pořízení fotky týče, nejlepší tipy již znáte. Nyní se zaměříme na úpravu fotek. Málokterá vyfocená fotka je kvalitní i bez všech úprav. Často je potřeba zvýšit jas, kontrast nebo sytost barev. A na to jsou výborné presety, které si můžete vytvořit v aplikaci Adobe Lightroom. Presety jsou sady předpřipravených úprav, které si uložíte a následně aplikujete i na ostatní fotografie. Na Instagramu díky tomu pak máte krásně sladěný feed.

Pokud se vám ale nechtějí presety vytvářet, tak je možnost si je zakoupit a stáhnout do mobilu. A to i na našem e-shopu! Najdete tam několik balíčků jednotlivých presetů a také All In One Premium balíček, kde najdete všechny naše presety pohromadě za výhodnou cenu. 

Díky těmto třem tipům se z vás stane profi fotograf a už nikdy nebudete muset někoho prosit o to, aby vás vyfotil. Už nikdy se nebudete muset rozčilovat, že vaše fotka není tak krásně barevná, jak jste si představovali. Už vám bude stačit jen se usmát a focení může začít.

Napsat komentář