Pondělí 22 duben, 2024
Jaké knihy nám přináší měsíc únor?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc únor?

Lednové knihy jsou za námi, je tady další měsíc a s ním nová várka knížek, které si pro vás připravila nakladatelství. Vybrala jsem cestopis, thrillery a román, takže si každý něco najde…

Lucy Foley – Štvanice

Již před dvěma týdny vyšel dlouho očekávaný thriller Lucy Foley. Štvanice pojednává o bývalých spolužácích, kteří se každoročně setkávají na silvestrovské oslavě.

Tentokrát se potkají v sídle, jež je odříznuté od civilizace, a navíc situaci nepomáhá ani sněhová vichřice, která zahalí cesty do sněhové přikrývky. Popíjení šampaňského u krbu, vzpomínání na studentská léta… ale tahle klidná atmosféra je přerušena vraždou jednoho ze společníků. Všichni jsou možnými pachateli, kdo je však tím pravým vrahem?

Amanda Foodyová – Stínové eso

Za tři dny nalezneme v knižních e-shopech young adult thriller z Města hříchu. 

Enne Salta zmizí matka, a tak musí opustit dívčí školu, aby našla svou matku. Vyděšená a opuštěná Enne má jen jedno vodítko – Levi Glaisyer, podvodník a vládce ulice. Levi nemá chuť a ani čas se zabývat někým jiným, jelikož i jemu teče do bot, kvůli investičnímu podvodu. Enne mu proto nabídne závazek, který se nedá odmítnout. Pátrání vede přes kasina, kabarety a mafiánské gangy, kde se dostanou do zvrácené hry, kterou musí vyhrát.

Leisa Rayven – Pan Romantik

V uplynulých dnech vyšel erotický román Pan Romantik. Pojednává o Paulu Rileym, který není typickým společníkem. Zaměřuje se na dokonalé schůzky, jež si žena bude pamatovat do konce života.

Do všeho se vloží novinářka Eden Tateová, jelikož se proslýchá, že Paul obírá osamocené paničky o jejich peníze, a tak je Eden rozhodnutá odhalit Romantikovu pravou identitu a jeho příběh zveřejnit v novinách. Eden se stane Paulovou klientkou a zažije s ním tři schůzky. Otevře se Paul a všechno vysvětlí, anebo mu novinářka udělá ze života peklo a společnost se dozví, kdo je doopravdy Paul Riley?

Jan Rendl – 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou

Cestopis prodavače a cestovatele vychází již 22. února. 

Vydává se na dlouho cestu, aby poznal nový kontinent, ale hlavně aby poznal sám sebe. Potýká se s jazykovou nezkušeností místních, drogovými gangy v Kolumbii, všudypřítomnou chudobou. Potkává srdečné lidi, překonává překážky v Ekvádoru, prožívá nelidské změny počasí. Narazí i na českou hospodu, kterou vůbec v takových končinách neočekával. Jak jeho návštěva v hospůdce dopadne? Svatba v Peru, ale co se stane v Bolívii? To už si musíte přečíst sami.

Věřím, že jsem vás nalákala na nějakou únorovou knížku. Co právě teď čtete vy?

Napsat komentář