Středa 22.05.2024
3 tipy na letní kávové osvěžení
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

3 tipy na letní kávové osvěžení

Léto je ještě stále v plném proudu a milovníci kávy určitě ocení tipy na osvěžující drinky. Všechny tři recepty totiž mají jedno společné – kávu. Pokud i vy patříte k milovníkům kávy a bez kofeinu si neumíte představit den, rozhodně vyzkoušejte následující recepty.

Ledová káva versus frappé

Kdo by neznal kofeinové klasiky, kterými jsou ledová káva a frappé? Víte ale, jaký je mezi těmito dvěma drinky rozdíl? Ledová káva je připravována se zmrzlinou, zatímco do frappé se místo zmrzliny přidává led. A jelikož jsou tyto nápoje dobře známé, rozhodli jsme se připravit si pro vás moderní recepty, které možná neznáte, ale zamilujete si je.

Espresso tonic

Milujete samotné espresso? A neumíte si představit léto bez kombinace gin&tonic? To pak určitě znáte osvěžující nápoj espresso tonic. Jak již název prozrazuje, jedná se o kombinaci espressa a toniku. Na přípravu jedné skleničky tohoto hořkého a osvěžujícího drinku budete potřebovat:

  • hrst kostek ledu
  • 1 shot espressa (30 ml kávy)
  • 150 ml toniku

Do skleničky nasypejte kostky ledu, zalijte tonikem a následně přidejte horké epresso. Výsledný nápoj je silný, nabuzující a velmi fotogenický. A pokud vás kombinace hořké kávy a toniku děsí, vyzkoušejte variantu se Spritem nebo 7upem či s Fantou nebo Mirindou. 

Espresso affogato

V posledních letech se na kavárenských menu objevila nová položka – espresso affogato. V případě, že jste tento nápoj ještě neochutnali, můžete si ho připravit i doma. Jedná se o kombinaci kávy a zmrzliny. K přípravě tohoto záhadně znějícího nápoje budete potřebovat:

  • dvojité espresso (60 ml kávy)
  • kopeček vaší oblíbené zmrzliny
  • skleničku

Do skleničky umístěte kopeček zmrzliny – nejčastěji se espresso affogato podává s vanilkovou zmrzlinou, ale chutná skvěle i s jinými příchutěmi zmrzliny. Následně zmrzlinu přelijte kávou a máte hotovo.

Kávové ledové kostky

Netradičním kávovým osvěžením jsou kávové kostky. Do tvořítka na led nalijete kávu, dáte do mrazáku, a až si budete chtít příště připravit ledovou kávu s mlékem, do skleničky vhodíte několik ledových kávových kostek a zalijete mlékem. Podle chuti můžete přidat i zmrzlinu či smetanu. 

Nyní už jen stačí popřát vám dobrou chuť! A pokud máte nějaké své vylepšené recepty ledové kávy, neváhejte se o ně s námi podělit!

Napsat komentář