Neděle 14.07.2024
3 místa, která se vyplatí navštívit v Karlových Varech
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO TRAVEL

3 místa, která se vyplatí navštívit v Karlových Varech

Kdy jindy navštívit Karlovy Vary než v týdnu, ve kterém se zde pořádá Mezinárodní filmový festival. Ať už se v nejnavštěvovanějším českém lázeňském městě zrovna nacházíte a chcete si zpestřit program při pobíhání mezi promítacími sály s filmovými premiérami, nebo se sem chystáte až po srolování červeného koberce, máme pro vás tipy na několik míst, která zde můžete navštívit.

Rozhledna Diana

Pokud si troufnete na krátký výšlap nebo jen chcete utéct z rozpálené kolonády do stínu korun stromů, vydejte se po modré turistické trase na rozhlednu Diana. Po cestě na rozhlednu neminete dřevěný altánek, sochu kamzíka a rozhlednu Karla IV. Vše se nachází na vyhlídce Jelení skok, odkud budete mít celistvý pohled na centrum Karlových Varů. Jestli se vám však nechce trasa do kopce absolvovat pěšky, můžete využít lanovku, nechat se vyvézt až na rozhlednu Dianu a veškeré atrakce si prohlédnout až po cestě dolů. Kromě samotné rozhledny se na výšině rovněž nachází motýlí dům, minizoo a restaurace.

Restaurace Sabor Mediterraneo a 480°

Za španělskou kuchyní nemusíte letět do Španělska, stačí se vydat do Karlových Varů. V Sabor Mediterraneo ochutnáte největší speciality připravené z prvotřídních surovin dovezených přímo z Mallorcy. Pokrmy připravuje šéfkuchař podle tradičních receptur, které získal během působení ve španělských restauracích. Toužíte ochutnat pravé Tapas, sušenou šunku Jamón a zapít to skleničkou osvěžující Sangrie? Zamiřte do Sabor Mediterraneo v Karlových Varech.

Fotografie: Archiv redakce

Na své si přijdete, i když vaše chuťové pohárky upřednostňují italskou kuchyni. Stačí zamířit do druhé pobočky s názvem 480°. Zde vám italský šéfkuchař připraví pizzu s nadýchanými okraji a tenkým středem přesně tak, jak by vypadala a chutnala, kdybyste si ji objednali přímo v Neapoli. Na své si přijdou také milovníci sladkého. Jako tečku po obědu či večeři vám zde totiž kuchaři připraví i tradiční dezert Tiramisu.

Kostel sv. Lukáše

Architektonicky zajímavá stavba upoutá návštěvníky Karlových Varů vnějškem i interiérem. Původně anglikánský kostel byl v minulosti pro veřejnost uzavřen, nyní se však můžete dostat dovnitř díky expozici nejstarších voskových figurín na světě. Během návštěvy tajuplného cihlového kostela uvidíte kromě samotné výstavy původní originální interiéry kostela. Pozoruhodná jsou vitrážová okna i dřevěné stropní klenby. Mimo voskových postav prezidentů, členů královských rodin, politiků, hudebních i filmových celebrit zde můžete zhlédnout filmy o Karlových Varech natočené v první polovině 20. století.

Které z míst navštívíte v Karlových Varech jako první?

Napsat komentář