Neděle 14 duben, 2024
Novoroční předsevzetí a plány? Redakce GrapesMag má pro rok 2023 jasno!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GRAPESMAG

Novoroční předsevzetí a plány? Redakce GrapesMag má pro rok 2023 jasno!

Nový rok přináší možnosti začít od začátku. Jaká předsevzetí, plány a sny má naše redakce pro rok 2023? Některé z nás se chtějí zaměřit na osobní růst, plánuje se vydání hned dvou knih a několik redaktorek chce také cestovat. Inspirujete se?

Kateřina Spacek: Pro rok 2023 chystám vydání knihy

„Já osobně si předsevzetí nedávám. Přesto mám plány, čeho bych chtěla příští rok docílit. Nejedná se ale vlastně ani tak úplně o mě. Ráda bych jen konečně vydala jednu z knih, která je nyní ve fázi příprav pro předprodej. Bude se jednat o poezii a tzv. storytelling. A co to je? Kratičké povídečky v ich-formě, které jsou k zamyšlení. Dále bych ráda sehnala několik lidí ke zfilmování svého short filmu, jehož scénář se objeví i v chystané knize, věnovala se zase malbě, na kterou jsem v posledních měsících neměla příliš čas, a především bych ráda spustila aukce, jejich výtěžky by pak putovaly útulkům a mentálně postiženým dětem ze Slunečního domova.

A dovolená? Ta se nekonala v roce 2022 a prozatím nemám nic v plánu ani pro rok 2023. Workoholička? Když je práce hobby, je to vůbec workoholismus?

A jak bych shrnula uplynulý rok? První polovina byla fajn – naskytla se mi skvělá pracovní příležitost, ale druhá se nesla v duchu bolesti, se kterou bojuji doteď. Tragédie mi vzala mou milovanou kočičku…”

Aďka Gundová: Rok 2023 bude můj rok ve znamení sebelásky

„Každý rok si dávám předsevzetí a nakonec je málokdy dodržím. Jsem spontánní člověk, a proto pracuji impulzivně. A to i pokud jde o cíle nebo úkoly. Pro rok 2023 bych se ráda zaměřila na svůj růst, budování zdravého sebevědomí a sebelásky. Je to jednoduché takto říct, ale mým cílem je mít se ráda. Dlouho s tím bojuji, i když to tak na sociálních sítích možná nevypadá. Chci se více věnovat sama sobě, cvičení a sebevzdělávání. Chci tu být sama pro sebe, být sama sobě oporou a podporou, nežádat tyto věci od druhých.

Rok 2023 chci věnovat zážitkům, cestování, spoustě smíchu a budování pevných vztahů, které přečkají i bouře. Chci být oporou pro své blízké.

Možná toho chci stihnout docela hodně, ale věřím, že rok 2023 bude tím rokem, kdy se mi to podaří a posunu se po osobnostní stránce opravdu na maximum, budu silnější s krásnými zážitky a příběhy. Doufám, že mi rok 2023 nadělí i zdraví, abych se do svých cílů mohla pustit…

A rok 2022? Tento rok byl pro mě výjimečný. Podstoupila jsem operaci očí a zbavila se brýlí. Později jsem začala cestovat po Slovensku, vzdělávala jsem se, stala se ze mě doktorka filozofie a začala jsem pracovat se svým nejlepším kamarádem v oboru. Splnila jsem si cestovatelské sny, naučila jsem se komunikovat o věcech, které se mi nelíbily a ve kterých jsem nechtěla pokračovat. Také jsem si budovala vztahy, na kterých mi záleželo, a vydala jsem se na velkou cestu poznávání sebe sama i druhých. Děkuji za pozitivní věci, ale i za ty smutnější, kdy jsem se stávala silnější a silnější, lepší verzí sebe sama.“

Klára Turková: Poetické snění

„V roce 2023 bych se zejména ráda věnovala psaní. Mám rozepsaných pár povídek, které chci konečně dodělat, a rovněž mě baví vymýšlet básně. Ovšem velmi doufám, že vyjde má kniha s názvem Elisa a Hodiny času, kterou jsem dlouho schovávala v šuplíku a jejíž vznik bude také probíhat formou předprodeje. Ten zatím chystám, ale brzy by se měl spustit na platformě nakladatelství Pointa. Můj fantasy příběh vypráví o jedné statečné dívce, která se ocitne v podivuhodném světě, aby zachránila magické hodiny, protože byly ukradeny, a tak je v ohrožení samotný čas.

A co dál? Mimo jiné ráda cestuji, a tak mám v plánu podniknout několik zajímavých výletů, třeba i jen po Česku. I v naší zemi je totiž mnoho pozoruhodných míst, která rozhodně stojí za vidění. Lákají mě například staré tajuplné zříceniny. Anebo se vypravím za kulturou, třeba do divadla. Kdo ví, co nový rok přinese? Už se ovšem těším na to báječné dobrodružství.”

Káťa Matoušková: Hlavně se nestresovat!

„Pro letošní rok nemám žádná komplikovaná předsevzetí ani plány, jak se od základu změním. Místo toho jsem se rozhodla, že se chci méně stresovat a strachovat. Život je totiž nepředvídatelný. I když se na nějakou situaci připravíte sebelépe, váš vysněný scénář nemusí ani zdaleka odpovídat skutečnosti. Proto každý z 365 dní roku 2023 prožiju naplno a nebudu si lámat hlavu nad tím, že můj život není dokonalý, mé vlasy vždy perfektně upravené a můj byt precizně poklizený.

Co se mých cestovatelských plánů týče, nemám zatím jasnou představu o místech, která chci navštívit, ale rozhodně nějaké cesty uskutečním. Právě cestování je totiž mou velkou vášní, která mi pomáhá prožívat každý den naplno.

Rok 2022 byl pro mě hodně divoký, veselý, drsný, smutný, náročný a plný výzev. Proto jsem na jednu stranu ráda, že je za mnou a doufám, že rok 2023 bude báječný.”

Nenechávejte si své sny a plány pro sebe! Po čem v letošním roce nejvíce toužíte?

Napsat komentář