Neděle 14.07.2024
„Chtěly jsme vytvořit natolik funkční a skvělý produkt, že si nebudete muset kupovat nic jiného,“ říká Denisa Vlková
Fotografie: Se souhlasem Denisy Vlkové
INTERVIEW

„Chtěly jsme vytvořit natolik funkční a skvělý produkt, že si nebudete muset kupovat nic jiného,“ říká Denisa Vlková

Autentická česká kosmetická značka JAGAIA je založena na vědě, síle léčivých rostlin a ženské energii. Jejím cílem je, aby každá žena měla zdravou a krásnou pleť. Přírodní kosmetika respektuje přírodní cykly a její produkty jsou naplněny jen tím nejlepším, co příroda nabízí – vyváženým poměrem čistě přírodních účinných látek. Co se skrývá za názvem značky JAGAIA? Jaký dopad mají výrobky JAGAIA na životní prostředí? A na čem je založen její koncept péče o pleť?

Jak a kdy se zrodila vaše kosmetická značka? Co vás podnítilo vydat se touto cestou?

Obdivovala jsem českou přírodu po návratu z Bali, kde jsem si uvědomila, jak je hodnotná a co pro mne znamená. Začala jsem chodit do přírody a sbírat bylinky, macerovala jsem je v olejích. Líbilo se mi, jak to vypadá, jak krásně to voní a začala jsem si tak vyrábět jednoduchou kosmetiku pro sebe. To se začalo líbit i mému okolí, a to mě povzbudilo, že to možná má smysl.

Potom jsem vše začala aktivně studovat. Veškeré dostupné materiály. Nejčastěji zahraniční výzkumy, weby o kosmetice, přírodních látkách, jak se chovají a jak komponovat samotný produkt. Absolvovala jsem také kurzy, jak komponovat parfémy apod. Tomu, kde je kosmetika JAGAIA dnes, předcházelo dlouholeté studium.

Myslím, že je dobře, že jsem nestudovala obor zaměřený na výrobu kosmetiky. Nejsem tak ovlivněná škatulkami, do kterých jsme ve škole zasazeni. Mohu si teď dovolit kombinovat látky, vůně a struktury mnohem kreativněji, než by mě to například naučili na chemické škole.

Jaký význam se skrývá za názvem JAGAIA?

Když jsem přemýšlela, jak vyjádřit pocit, který jsem z celého tvoření měla, tak jsem věděla, že to musí být něco osobního. Zároveň jsem chtěla vyjádřit svůj postoj k zemi a pokoru, kterou k ní chovám. Znamená to tedy Já – Denisa, ale také každý člověk, který to cítí stejně a Gaia – země.

Fotografie: Se souhlasem Denisy Vlkové

Jaké jsou vaše silné stránky a čím se JAGAIA odlišuje od jiných kosmetických značek?

Je to právě proces tvorby samotných produktů a 9 let zkušeností s vývojem. Produkty jsou navrženy v synergii a navzájem se doplňují a podporují ve svých účincích. Řada je tvořena ze surovin, které najdete v daném období, a proto je pleť využije v maximální možné míře a je to pro ni přirozené. Naše kosmetika je provázaná s přírodou, a tím pádem z ní může přirozeně čerpat i naše pokožka…

Jak se rodí produkt JAGAIA? Jaký je výrobní proces a co ho dělá udržitelným?

Každý náš produkt vzniká na základě naší vlastní potřeby. Když přicházíme s novým produktem, tak je to proto, že jsme nic takového na trhu nenašly. Chtěly jsme dát samozřejmě šanci i jiným značkám a rády je objevujeme, ale bohužel jsme zjistily, že například toto sérum je úžasné, ale moc stahuje, a proto jsme vymyslely svoje vlastní. To je prvotní základ, ze kterého vycházíme. 

Pak následuje proces vývoje – řešíme strukturu, konzistenci, tak, aby vše odráželo kýžený pocit na pokožce. Zároveň přemýšlím nad vůní, která prochází všemi našimi produkty a je nedílnou součástí naší identity. Vůně vyvolávají emoce. Například ráno, když si chci očistit pleť, se chci cítit svěže. Proto použiji vůni citronové trávy, místo santalového dřeva, které se pro tento ranní rituál nehodí. Snažíme se, aby vše pracovalo v synergii na všech úrovních a aby bylo ženě v daný moment hezky. Produkt by měl ženu vést k určité náladě, aby měla chuť se o sebe starat.

Chceme, aby se pro ženu péče o pleť stala momentem, který bude milovat, a zároveň byla rychlá a efektivní. Proto je naše tříkroková péče tak jednoduchá.

Fotografie: Se souhlasem Denisy Vlkové

Jaký pozitivní vliv měly doteď produkty JAGAIA na životní prostředí?

Vše balíme do skleněných obalů a naši kosmetiku navrhujeme tak, aby byla funkční a stačilo jí málo. To, co mě upřímně nejvíc drásá, jsou třeba v obchodech plné regály kosmetiky, která nemá skoro žádný účinek a spotřebitel si jí proto kupuje hodně a zkouší další a další. Z marketingového hlediska je to samozřejmě vymyšleno skvěle, ale z hlediska plýtvání zdrojů a množství odpadu, který takto vzniká, mi to nedává žádný smysl…

To je věc, které jsme se chtěly vyhnout. Chtěly jsme vytvořit funkční produkt, který bude prostě natolik skvělý, že si nebudete muset kupovat už nic jiného.

Vaše produkty obsahují 100% přírodní účinné látky. Jaké suroviny konkrétně používáte a odkud pochází? Vybíráte a kontrolujete je osobně?

Ano. Každá kapka našeho produktu je plná aktivních látek. Jako základ našich sér například používáme hydroláty, neboli květové vody, jimiž nahrazujeme vodu, která často tvoří 99 % klasických kosmetických produktů a nemá žádnou funkci kromě rozpouštědla.

V návaznosti na kvalitu produktů a surovin možná zmíníme něco, co není tak běžné. Před dvěma lety jsme si udělaly cestu do Francie za našimi dodavateli. Navštívily jsme farmy, od kterých odebíráme právě ony hydroláty a esenciální oleje, viděly jsme, kde se byliny pěstují a jakým způsobem se zpracovávají. To nás utvrdilo v tom, že je to opravdu to, co chceme mít v našich produktech.

Dnes si člověk vše kupuje online a ani nevidí, co se děje na pozadí. A my chceme znát původ surovin, se kterými pracujeme. Je to naše zodpovědnost k zákazníkovi a nám samotným.

Fotografie: Se souhlasem Denisy Vlkové

Na čem je založen váš koncept péče o pleť a jaké produkty jsou pro každou fázi nejvhodnější?

Naše péče je sestavena ze tří jednoduchých kroků, které fungují ve vzájemné synergii a starají se o všechny vrstvy naší pokožky. To vede k tomu, že se pokožka časem uzdraví a zpevní.

Prozraďte nám své oblíbené tipy, triky a tajemství, jak na zdravou a krásnou pleť…

Základ tvoří kvalitní kosmetika, která se používá pravidelně. A úplně stejně důležité je nestresovat se, hodně pít, hodně spát…

Jaký je rozdíl mezi mladou a zralou pokožkou a jakou péči každá z nich potřebuje?

U každého někde jinde. Potkáváme ženy, kterým je 40 let a vypadají opravdu pod 30 a naopak. Velkou roli hraje genetika a potom celková péče o sebe jako bytost. Podle toho se poté určuje rychlost, jakou naše pleť stárne. A podle toho by se měly volit produkty. Určitě není potřeba, aby 30leté holky používaly super krémy na zralou pleť, bohužel i toto často potkáváme. Poté už jim nezbydou v rukách žádné trumfy, až bude jejich pleť opravdu zralá.

Jednoduše se dá ale říci, že přecházíme od těch lehčích produktů k těm výživnějším, s vyšším obsahem aktivních látek. Přidáváme také počet produktů, častěji zařazujeme pleťové masky a séra. Čím je pleť starší, tím méně vyrábí svých vlastních podpůrných látek jako je kolagen, elastan a tím více jí tuto péči musíme dávat zvenčí pomocí kosmetiky.

Fotografie: Se souhlasem Denisy Vlkové

Jakou roli, podle vás, dnes u žen sehrává čistá a přírodní kosmetika?

Navrací je k tomu, co je nám jako ženám nejpřirozenější – příroda.

Předpokládejme, že někdo se chce více starat o svou pleť čistou a přírodní cestou. jakých 5 produktů byste mu na začátek doporučily a proč?

Myslím, že na začátek opravdu stačí 3 produkty. U nás je to čísticí gel Breathe in, poté bych doporučila sérum Zen, a nakonec pečující olej Beloved. Pro extra péči pak doplnit olejem pro oční okolí Okina.

Jak se za poslední roky změnily spotřebitelské návyky konzumentů, kteří kupují beauty produkty?

Mnohem více se zajímají o složení produktů, čtou si jej, ptají se – to vnímám jako velké pozitivum.

Co můžeme od JAGAIA očekávat v budoucnu?

Chystáme se rozšířit a doplnit naše portfolio produktů o hydratační masky a tonery, které budou představovat takovou opravdu nadstandartní péči. Moc se těším na jejich tvorbu.


Intagram | Web

Napsat komentář