Neděle 14.07.2024
„Vizáž určitě má vliv na sebevědomí,” myslí si Rebeka a Sindy z JoveJove
Fotografie: Se souhlasem Rebeky a Sindy z JoveJove
INTERVIEW

„Vizáž určitě má vliv na sebevědomí,” myslí si Rebeka a Sindy z JoveJove

Rebeka a Sindy se znají již roky. Bydlely spolu v jednom bytě a ani po 3 letech, které strávily od sebe, jejich přátelství nezesláblo. Právě naopak. Když se po čase znovu setkaly, věděly, že spolu něco vytvoří, a tak vznikla značka JoveJove a jedinečné kousky s barevnými potisky. Co symbolizuje JoveJove? Jak Rebeka a Sindy našly svůj osobní styl? A kde je najdeme, když právě nepracují?

Víme o vás, že se znáte již roky, bydlely jste spolu, několik let jste však žily od sebe. Co vás přivedlo k založení vlastní značky a jak vlastně vzniklo JoveJove?

Známe se polovinu našich životů, roky jsme spolu bydlely a Sindy je vlastně důvod, proč Rebeka nakonec začala studovat v Praze. Sedly jsme si lidsky i stylově – obě milujeme výrazné vzory a barvy, jednoduše takový na naše země možná trochu extravagantnější styl. Když se Sindy po 3 letech vrátila z Bali, rozhodly jsme se, že založíme vlastní značku – obě jsme toužily po něčem vlastním. Plus nám na trhu chyběla lokální značka, která by nabízela právě to, co samy rády nosíme. Barvy, vzory, hravost.

Co symbolizuje JoveJove a jaký je cíl vaší značky?

Přesně ty barvy, vzory a hravost. Chtěly jsme přinést do šatníků a ulic víc veselí a motivovat ženy k nošení barev, kterých se často bojí. Většina nových lokálních značek nabízí jednoduché střihy a neutrální paletu barev, což je v pořádku, ale měly jsme pocit, že je tu toho už hodně a chtěly jsme přinést něco nového. Možná nejsme pro každého, ale kdo se v našem konceptu našel, opakovaně se k nám vrací.

Fotografie: Se souhlasem Rebeky a Sindy z JoveJove

Jak vypadá váš kreativní proces při navrhování kousku či celé kolekce a čím se inspirujete při tvorbě printů?

Proces je rozhodně delší, než se může zdát, když člověk sleduje značku zvenku. Naše kousky vznikají opravdu od nuly, samy si tvoříme printy i střihy. Předchází tomu research, hodiny hledání inspirace, konzultování, co se nám líbí, co bychom chtěly přinést, aby to bylo něco nového od předchozí kolekce, jaké barvy použijeme, jaké kusy oblečení chceme atd…

Kreslení printů je samostatná kategorie. První kolekci nám podle zadání kreslil Rebečin bratr, pro druhou jsme oslovily ilustrátorky a jeden pomerančový vzor i oba printy na trička kreslila Rebeka.

Na střihy máme konstruktérku střihů. Tento proces je asi nejnáročnější – musí pochopit naše představy, vytvoří střih, ten musí ušít krejčová, následně děláme úpravy… Za každým kouskem jsou měsíce práce.

Jaký typ žen nosí vaše kousky a jak chcete, aby se při tom cítily?

Jsou to ženy, které se nebojí pohledů okolí, nebojí se vyčnívat z davu, mají rády módu, rády se o sebe starají, ale zároveň mají rády i pohodlí a praktičnost – na tom si také zakládáme. Navíc koupě JoveJove kousku je investice – do sebe, ale i do budoucna, protože všechny naše kousky jsou vyrobené lokálně, z kvalitních certifikovaných materiálů a při správné péči vydrží i pro další generace.

Co je podle vás nezbytné pro každou ženu při oblékání? Která „základní pravidla“ je potřeba zvážit?

V první řadě je vždy plus, když člověk zná svůj vlastní styl, ale zároveň se nemůže bát zkoušet nové věci. Nejsme fanoušky nějakých pravidel, důležité je, aby se člověk cítil dobře a aby se žena líbila sama sobě.

Fotografie: Se souhlasem Rebeky a Sindy z JoveJove

Rebeko, během své dlouholeté přítomnosti na sociálních sítích sis vybudovala solidní základnu sledujících. Myslíš, že i to vám pomohlo posunout vaši značku do popředí?

Určitě nám to pomohlo rychleji se dostat do povědomí, ze začátku na vznik značky upozornit a získat první sledující na sociálních sítích.

Co chcete sdílet se svými sledujícími?

Let yourself be wild! To je motto naší značky. Žijte život podle sebe, nejlépe jak umíte, užívejte si ho a nebojte se plnit si sny. Nebojte se změn – znamenají růst, zkoušejte nové věci, protože na konci budete litovat jen toho, co jste nezkusili. Přijímejte neúspěchy i smutek jako součást života, ale nedovolte, aby převzaly moc ve vašich životech.

Obě jste fanynky crazy vzorů a potisků a dokážete skvěle kombinovat i zdánlivě nekombinovatelné. Jak jste si našly svůj osobní styl?

Je to postupný proces. Člověk musí zkoušet a občas mít i nějaký outfitový fail. (smích) My tím, že jsme se dlouhé roky fotily na blogy, jsme potom díky fotkám dokázaly porovnat, v čem vypadáme dobře a v čem až tak ne, a také, v čem se dobře cítíme. Ale styl se postupně mění tak, jak se mění sám člověk, je to přirozený proces. Hlavně tvorba looků, móda a oblečení bylo vždy i naše hobby, tak jsme se tomu věnovaly – je v pořádku, když to tak někdo nemá, přece každého zajímá něco jiného.

Fotografie: Se souhlasem Rebeky a Sindy z JoveJove

Do jaké míry je váš styl vyjádřením vaší osobnosti?

Myslím, že v našem případě poměrně dost. Jsme přesně jako naše looky. Hlasité, výrazné, veselé, místy extrovertní, vtipné… to chcete. (smích)

Jaký vliv má outfit na vzhled člověka? Jak může pomoci ženám posílit jejich sebevědomí?

Záleží na konkrétní ženě, ale všeobecně si myslíme, že určitě vizáž na sebevědomí vliv má. Většina lidí se chce cítit pěkně a atraktivně. Když má člověk špatnou náladu, i taková na první pohled maličkost, jako hezky se obléct a nalíčit, dokáže výrazně zlepšit psychický stav, případně to může být začátek ke zlepšení.

Máte oblíbený outfit, díky kterému se cítíte silnější a sebevědomější?

Záleží na situaci, asi to není vysloveně jeden outfit. Možná je to spíše o konkrétních kouscích a také o líčení. A nic není lepší na sebevědomí než čerstvě umyté a upravené vlasy.

Fotografie: Se souhlasem Rebeky a Sindy z JoveJove

Máte oblíbeného návrháře nebo módní ikonu, která vás inspiruje v oblasti módy?

Rebeka: Já jsem milovala Gucci za éry Alessandra Michele. Ze slovenských značek mě aktuálně nejvíce baví Dominika Babinská (Variegaty) nebo Petra Kovacs.

Sindy: Já velmi nesleduji high fashion a přehlídky. Celkově nemám hodně oblečení a většinou kupuji jen to, co opravdu potřebuji a vynosím.

Kdo nebo co vás inspiruje a motivuje být samy sebou a dělat to, co milujete?

My, my samy, obě dvě. (smích) Tento vtip pochopí jen zainteresovaní a ti, co mají přehled ve slovenském showbyznysu.

Jak u vás vypadá běžný den a kde vás najdeme, pokud právě nepracujete a jste offline?

Nás dvě najdete většinou na Letné nebo někde jinde po Praze v kavárně, na brunchi nebo fotit outfity na ulici.


Instagram | Web

Napsat komentář