Středa 22.05.2024
„Nic není módní peklo,“ myslí si Karolina Havlíková
Fotografie: Se souhlasem Karoliny Havlíkové
INTERVIEW

„Nic není módní peklo,“ myslí si Karolina Havlíková

Heslo jejího instagramového profilu zní: “Filtr na fotkách, realita v textu a ve stories”. Karolina Havlíková je hlavně mámou dvou holčiček, manželkou, milovnicí módy a zvelebování domova – to vše se promítá do její online tvorby, poslední dvě zmíněné položky ale úplně nejvíc. Jak moc nám Karolina prozradila o svém stylu a pohledu na módu? Považuje se za mama blogerku a chtěla by, aby ji na plný úvazek živil Instagram? A co překvapivého nám prozradila o reklamách, které dělá?

Karol, dokázala bys nějak výstižně popsat svůj styl?

To bohužel ne, mění se zhruba tak jednou do měsíce. (smích) Ale jako máma dvou hyperaktivních dětí preferuju pohodlí, takže mě většinou potkáte v džínách nebo legínách, teniskách a flanelový košili.

Jak moc „ujíždíš“ na módních trendech a které tě aktuálně baví nejvíc?

Ujíždím a dost, a pak toho často lituju. (smích) Momentálně miluju takový ty košile, co se nosí místo bundy, mám jich snad dvacet.

Dokážeš vyjmenovat nějaké kousky, které podle tebe patří do módního pekla, nebo si myslíš, že vše je o dobrém stylingu?

Já myslím, že nic není módní peklo, zaleží, jak to dotyčný umí prodat. Vzpomeňte si na ponožky v sandálech nebo ledvinku před pár lety… a dnes?

Změnila nějak pandemie tvůj pohled na módu?

Nijak, jsem pět let doma s dětmi, módu nosím jen “na Instagram”. (smích)

Fotografie: Se souhlasem Karoliny Havlíkové

Z tvého Instagramu to působí, že je tvůj outfit dokonale vyladěný úplně vždycky, i přesto, že jsi maminkou dvou malých holčiček a často určitě nevíš, „kam dřív skočit“. Míváš dny, kdy na sebe jen tak něco hodíš a moc to neřešíš?

Jak už jsem vlastně řekla, oblékám se jen když mám v plánu “veřejně” vystupovat. Ale je fakt, že mám doma jen pěkný teplákový soupravy, takže většinou asi ladím i doma. (smích) Ale jsou i dny, kdy mám na sobě manželovo reklamní tričko a jsem spokojená.

Tvá starší dcerka Emma měla v prosinci 5 let, mladší Josefínka oslaví v říjnu 2 roky – jak moc se považuješ za „mama blogerku“?

Vůbec, na Instagram si chodím od dětí odpočinout, jsou ale samozřejmě mojí součástí, takže i ony se tam objevují… A Emma momentálně chce natáčet Reels a videa na YouTube, takže je doma sranda.

Svůj fashion blog Changing room jsi měla už před tím, než ses stala maminkou. Přemýšlela jsi tehdy o tom, jestli se budeš chtít mateřství věnovat i v rámci obsahu, který vytváříš? Jak moc se tvé představy naplnily, nebo naopak nenaplnily?

Blog už je tak trochu pasé, řekla bych, ale vždycky jsem věděla, že mama blogerka ze mě nebude. Teď ovšem s manželem doma kutíme, tak se možná dám jednou tímto směrem.

Je pravda, že aktuálně jsi mnohem více než na blogu aktivní právě na zmíněném Instagramu. Jsou podle tebe blogy mrtvé? Co tebe osobně vede k tomu, že na blog pořád občas přispíváš?

Já myslím, že jsou momentálně někde uspané, lidi raději kouknou na patnáctivteřinové video na Instagramu nebo TikToku…a já popravdě teď nemám ani čas psát, tak se nezlobím.

Fotografie: Se souhlasem Karoliny Havlíkové

Víme, že ses dříve věnovala i psaní pro různé módní magazíny a weby. Které to byly, jak se tohle psaní lišilo od psaní blogového a jak ses k těmto příležitostem vlastně dostala?

Ano, psala jsem toho dost, ale už to dělat nechci. V módním časopise vám předem řeknou, co se “nosí” a kde mají ženy nakupovat. Je to stres a nemáte úplně volnou ruku.

Aktuálně jsi doma s dcerkami a částečně tě živí tvůj Instagram. Chtěla by ses do budoucna vrátit k některé z prací, které jsi dříve dělala, nebo by ses ráda začala věnovat Instagramu „na plný úvazek“?

Nechtěla, už nikdy nechci “chodit do práce”. Rozjíždíme s kámoškou vlastní projekt, ale zatím psst.

Jaký je tvůj přístup k instagramovým spolupracím? Podle čeho si je vybíráš?

Vybírám si podle tématu – nechci na svém Instagramu moc dětských věcí ani třeba kosmetiku, naopak vítám módu samozřejmě a pak home decor.

Vnímáš, že si firmy všímají, čemu se aktuálně věnuješ a co sdílíš, a podle toho tě oslovují? Začaly ti například chodit nějaké tematické nabídky v souvislosti s tím, že jste se s rodinou před časem stěhovali z bytu do domečku a čekalo vás přestavování a zařizování?

Ano, tam určitě, mám krásnou dlouholetou spolupráci s Bonami třeba, chodí mi však nespočet kosmetiky, což není úplně můj směr, a to oblečení moc firmy dávat nechtějí. Dělám tedy reklamu na věci, který si paradoxně sama kupuju. (smích)

Fotografie: Se souhlasem Karoliny Havlíkové

Když jsme u toho domečku, víme, že zabydlování a zútulňování tě baví. Prozradíš nám, jak sis tenhle proces užila a co všechno jste na domečku proměnili?

Já to miluju a drží mě to teď v týhle době nad vodou. A teď už začal i můj muž. Původního už tu nezůstalo skoro nic.

Nás zase baví tvé DIY projekty – kupříkladu to, jak ses pustila do předělávání kuchyně. Na co jsi nejvíc pyšná?

Nejvíc pyšná jsem asi na svou betonovou stěrku.

Tvé ségře Naty (rozhovor s Natálií Hrdou, pozn. red.) bytový design taky rozhodně není cizí – pomáhala ti s něčím?

Máme každá naprosto odlišný vkus na všechno, ale občas se jí zeptám, zda mi to bude ladit a zda se to bude hodit.

Kde vlastně čerpáš inspiraci, ať už jde o módu, zařizování, nebo cokoliv jiného?

Na Instagramu, jednoznačně.


Instagram | Blog | Facebook

Napsat komentář