Pátek 1 březen, 2024
„Na začátku jsem se do toho pustila spíš jen pro zábavu a neměla žádná očekávání,” říká zakladatelka značky NIIKA Details
Fotografie: Se souhlasem Veroniky z NIIKA Details
INTERVIEW

„Na začátku jsem se do toho pustila spíš jen pro zábavu a neměla žádná očekávání,” říká zakladatelka značky NIIKA Details

Přestože značka NIIKA Details působí na trhu teprve několik let, dokázala si získat srdce mnoha žen. Všechny produkty dokonale odrážejí své zákaznice a jsou přesně jako ony – ženské, přirozené, a hlavně promyšlené do detailu. Zakladatelka Veronika volí kvalitní dostupné šperky s nadčasovými vzory od pečlivě vybraných zahraničních dodavatelů. Proč se rozhodla právě pro šperky a jak dodavatele vybírá? Jak vybrat šperk tak, aby dokonale seděl? A jaký šperk se hodí úplně ke každému outfitu?

Co tě přivedlo k myšlence podnikat se šperky? Co ti na trhu chybělo?

Při práci v korporátu jako daňový poradce jsem chtěla dělat i něco kreativnějšího a být trošku „svým pánem”. Nejsem úplný kreativec, ale podnikatelského ducha máme v rodině a nějaké zkušenosti jsem z e-commerce měla. Šperky byly za mě ideální volba, jelikož tou dobou v České republice moc značek s minimalistickými šperky nebylo, a přesně to mi tady chybělo. Na šperky taky nebyla potřeba velkých skladovacích prostor. Na začátku jsem se do toho pustila spíš jen pro zábavu a neměla od toho žádná očekávání.

Byly ještě další důvody, proč právě šperky?

Sama jsem šperky téměř nenosila a bylo pro mě velmi těžké najít něco, co by se mi líbilo a nestálo to „majlant”. Proto jsem se začala ohlížet v zahraničí a zjistila, že jinde je spousta krásných značek s minimalistickými šperky – to pro mě bylo inspirací.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky z NIIKA Details

Jaké šperky tedy u tebe najdeme a v jakých materiálů jsou vyrobené?

Většina šperků je ze stříbra nebo mosazi, na které pozlacení drží lépe než na stříbře. Zároveň u nás najdete pár šperků z tzv. Gold filled materiálu. Šperky z tohoto materiálu velmi doporučuji, jelikož jsou hodně odolné, běžným okem skoro nerozeznatelné od zlata, a zároveň nejsou o moc dražší než ostatní šperky v naší nabídce.

Co vše obnáší tvá práce a jak vypadá tvůj typický den?

Na začátku jsem si vše okolo e-shopu a podnikání řešila sama. Teď už je v NIIKA malý tým skvělých a šikovných žen a snažím se co nejvíc práce delegovat. Loni v dubnu se nám narodila holčička, takže teď mám času na práci mnohem míň a každý den se snažím nějak rozumně skloubit roli mámy a práci a nezbláznit se z toho. (smích) Mámy podnikatelky ví.

Podle jakých kritérií volíš dodavatele?

V první řadě objednám vzorky, které většinou potom sama nějakou dobu nosím a testuji, co vydrží. Kvalita, spolehlivost a rychlost dodání – to jsou asi hlavní kritéria.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky z NIIKA Details

Šperky jsou skutečně jednoduché, jemné a elegantní. Na jaký typ žen myslíš, když je vybíráš?

Při výběru se rozhoduji hlavně podle toho, jestli bych takový šperk nosila já sama nebo moje kamarádky, které často prosím o radu nebo se jich ptám, co by chtěly nosit.

Výběr šperků přes internet může být někdy skličující, jelikož není možnost je vyzkoušet. Máš nějaké rady, jak vybrat šperk tak, aby dokonale seděl?

Snažíme se šperky popsat co nejpřesněji a přidávat i fotky na modelkách. Přestože fotka může být někdy matoucí, je důležité se podívat i na rozměry a případně si přeměřit a porovnat s nějakým šperkem, co máme doma. U prstýnků je určitě důležité si přeměřit prst nebo zvolit model, u kterého lze velikost přizpůsobit.

Je možné objednaný šperk vrátit nebo vyměnit?

Určitě. Snažíme se zákazníkům vyjít maximálně vstříc, takže vrácení není žádný problém.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky z NIIKA Details

Šperky jsou samozřejmě velkou investicí a stylové preference se neustále mění. Co bys doporučila někomu, kdo se snaží najít trendy, a zároveň nadčasový kousek?

Myslím, že většina našich šperků je tak nějak nadčasová a doufám, že se budou nosit i v následujících letech.

Jaký je tvůj oblíbený trend?

Asi vrstvení náušnic. Zrovna se odhodlávám si jít propíchnout další dírku do ucha.

Které basic šperky se podle tebe hodí ke každému outfitu a pro každou příležitost?

Za mě jsou to basic náušnice – zlaté kroužky.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky z NIIKA Details

Jakou nejcennější položku máš ve své sbírce šperků?

Určitě to je zásnubní prstýnek a náušnice s mini diamanty, které jsem dostala od přítele za porod.

Když se ohlédneš zpět, jakým výzvám jsi musela se svou značkou čelit a co tě podnikání naučilo?

Jako hodně nerozhodný člověk jsem se musela naučit dělat rychlejší rozhodnutí. A taky delegovat práci a nemít ten postoj, že všechno zvládnu sama, což se stále učím. (smích) I když to chce na začátku vždycky trochu odhodlání, nakonec stejně zjistím, že je mnohem lepší, když mi někdo pomůže.

Aktuálně nabízíš šperky jen od zahraničních dodavatelů. Co je tvým dalším cílem? Nechtěla by ses zaměřovat i na české a slovenské značky?

Máme už i pár kousků od českého zlatníka a plánujeme v letošním roce nabídku rozšířit a zaměřit se šperky ze zlata. Je na co se těšit!


Instagram

Napsat komentář