Neděle 14 duben, 2024
10 inspirací, jak si jednoduše zútulnit ložnici
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

10 inspirací, jak si jednoduše zútulnit ložnici

Věděli jste, že třetinu dne trávíme ve škole nebo v práci, druhou třetinu cestováním, nakupováním, posezením s přáteli a poslední třetinu v ložnici? Pro mnohé je ložnice nejdůležitější místností v bytě. Je to místo, kde doplňujeme energii, relaxujeme, sníme nebo vedeme intimní rozhovory s partnerem. A právě proto by měla být nejútulnějším místem vašeho domova. Jak si ji můžete zútulnit a vytvořit si tak oázu klidu a útočiště před jakýmkoliv stresem?

Světlo svíček

Mihotající se plamínek v nás dokáže vyvolat pocit bezpečí a tepla. Pár svíček v místnosti může udělat opravdu zázraky. Ať čajové, hrubé stojací, nebo plovoucí svíčky – trh nabízí mnoho způsobů, jak do ložnice vnést to správné světlo a vytvořit ideální prostředí.

Posezení

Malý stolek a pohodlné židličky s polštáři u okna nebo v rohu okamžitě zútulní místnost. Pokud máte dostatek místa, můžete do ložnice umístit také malou pohovku. Tento klidný koutek můžete využít ke čtení, psaní deníku nebo pro bezesné noci, kdy se jen díváte z okna a necháváte volně plynout své myšlenky.

Obrazy

Fotografie a obrázky na stěnách zharmonizují každou místnost a přímo vybízejí k tomu, abyste se v ní zdrželi. Pokud nemáte rádi obrázky, můžete si vytvořit fotostěnu.

Rostliny

Květiny někdy řeknou víc než tisíc slov. Živé rostliny vdechnou život každému bytu a navodí dojem klidné atmosféry. Ať už to bude„šik” kytice květin v keramické váze, nebo zelená rostlina v rohu – dovoleno je vše, co se vám líbí.

Tip: Do ložnice se hodí zejména tyto rostliny: fíkovník, jemně vonící jasmín, aloe vera nebo známá levandule, která pomáhá usínat.

Příjemné přikrývky a polštáře

Jsou věci, kterých se v životě nemůžete nabažit. Kromě čokolády k nim jednoznačně patří i měkké a příjemné deky, které jsou pro útulnou ložnici naprostou nezbytností.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Světlo

Teplé světlo nám umožňuje relaxovat a pro větší pohodlí je ideální používat lampy se stínidly – ať už na stropě, na stěně, nebo na nočním stolku. Jasné a studené světlo naopak působí stimulujícím dojmem, a proto nemá v ložnici místo.

Tip: Velký význam má také barva stěny. Pokud stěnu vymalujete teplou barvou, například v přírodních tónech, bude místnost mnohem útulnější.

Závěsy

Záclony a závěsy okamžitě udělají místnost intimnější, pokud sahají od stropu až k podlaze. U látek platí: ne příliš tlusté, aby místnost nepůsobila ponuře, ale ani příliš tenké, aby do ní nebylo vidět zvenčí. Kombinace záclon a závěsů je skvělým způsobem, jak propustit světlo nebo se před ním schovat.

Vyplněné rohy

Prázdné rohy působí chladně, a pokud je to možné, měli byste se jim vyhnout. Pěkně zdobený koutek působí mnohem jemněji. Malé rohové poličky mohou být dekorovány osobními suvenýry nebo rodinnými fotografiemi. A i knihy promění prázdný kout v malou oázu klidu.

Prostěradla

Prostěradla nejsou jen prostěradla. Materiály mohou rozhodnout o tom, jak bude celá místnost vypadat. Ložní prádlo z bavlny, froté nebo flanelu zajistí útulnou ložnici. Hedvábí a satén naopak působí chladivým dojmem.

Baldachýn

Nesnili jsme všichni alespoň jednou o posteli s nebesy? Nemusí jít o luxusní záležitost. Nádhernou postel s baldachýnem si můžete vykouzlit sami pomocí velkých ručníků, starých prostěradel nebo sítí proti hmyzu!

Tip: V kombinaci s pohádkovými světýlky jsou jemně průhledné látky na stěně nebo na stropě absolutní pastvou pro oči!

Jak by měla vypadat vaše ložnice snů? Máte vlastní tipy a inspirace?

Napsat komentář