Pondělí 22 duben, 2024
3 pokojovky, které váš byt promění v moderní městskou džungli
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

3 pokojovky, které váš byt promění v moderní městskou džungli

Toužíte po bydlení v džungli, ale nechcete opustit svou rodnou zem? Nebojte se, ani nemusíte. Život v městské džungli totiž máte na dosah. Přinášíme vám 3 tipy na pokojovky, které váš domov přetvoří v opravdovou džungli.

Vhodné stanoviště a dostatečná péče jsou klíčem k úspěchu

Následující pokojovky, které jsme pro vás vybrali, jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Kromě toho, že vaši domácnost zatraktivní, mohou některé doslova pročistit ovzduší. Pokud každé rostlině poskytnete nezbytnou péči a zvolíte pro ni vhodné stanoviště, odmění se vám okouzlujícím vzhledem.

Tropická rostlina vhodná do koupelny

Lopatkovec neboli toulcovka je tropická rostlina s dlouhými špičatými listy a bílými květy. Skvěle se jí vede v koupelně, protože má ráda vlhké ovzduší, ale při pravidelném rosení, zejména v létě, zvládne i umístění v ložnici nebo obýváku. Této rostlině původem z Kolumbie svědčí světlé stanoviště s rozptýleným světlem. Ovšem pozor, lopatkovec je jedovatý, takže není vhodný do domácností s malými dětmi a domácími mazlíčky. Na druhou stranu toulcovka patří do skupiny rostlin, které čistí vzduch.

Dominanta každého pokoje

Toužíte po výrazné pokojovce, která na sebe strhne veškerou pozornost? Pořiďte si banánovník. Sice vyžaduje celoročně vyšší teploty, ale to snadno vyřešíte tak, že jej na zimu přesunete blíže k topení. Banánovníky si rovněž potrpí na častou zálivku, rosení a dostatek světla. Aby vám banánovník rostl souměrně, je nutné jej pravidelně otáčet, protože se táhne za světlem.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Nejoblíbenější pokojovka

Snad žádná jiná rostlina není tak rozšířená a oblíbená jako monstera. Vždyť má i svůj vlastní den! Schválně si na sociálních sítích vyhledejte #monsteramonday. Množství výsledků vás překvapí. Monstery byly oblíbené již v době socialismu, kdy zdobily snad každou školní chodbu i úřední kancelář. Tyto děrované krasavice pochází z tropů a milují rosení listů. Nejlépe se jim daří na takovém místě, kde mají rozptýlené světlo, ale skvěle si poradí také s polostínem. Nejoblíbenějším druhem monstery je zcela jistě monstera deliciosa. Ihned v jejím závěsu se nachází adansonii, též přezdívaná monkey monstera.

Jakmile se do koupě pokojovek jednou pustíte, jen tak nepřestanete. Jednou rostlinou to totiž nikdy nekončí, za to vám ručíme. Vycházíme z vlastních zkušeností. A co vy – máte doma nějaké pokojové rostliny?

Napsat komentář