Neděle 14 duben, 2024
3+1 nejkrásnějších trendů v interiéru pro rok 2022
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

3+1 nejkrásnějších trendů v interiéru pro rok 2022

Nudí vás vybavení vaší domácnosti? Chtěli byste u vás doma malou proměnu? V roce 2022 jde při zařizování o to, aby se váš domov stal místem pohody, kam se můžete uchýlit, kde můžete relaxovat, ale také dobře pracovat. Pokud hledáte inspiraci pro interiérový design, jste na správném místě.

Prozradíme vám, jaké trendy v bydlení dominují letošnímu roku a jak můžete i vy posunout svůj domov na vyšší úroveň.

Japandi Style

Japandi Style je trend, který letos stále častěji vídáme na sociálních sítích. Jak si ho představit? Je to směs skandinávského a japonského stylu, kde se jemná estetika východu setkává s chladným a čistým vzhledem severu.

Výsledkem je úplně nový vzhled, který do domova vnáší útulnost, a přitom je stále velmi moderní. Vytvořte si útulné prostředí s béžovým a krémovým základem a minimalistickými akcenty. Dřevo a další přírodní materiály jako len, kůže a bavlna nesmí chybět.

Samet

Samet byl velmi trendy už v 90. letech. Pak ale na několik let vyšel z módy a mnozí ho dokonce považovali za úplný “no-go“. Letos se však samet vrací na scénu. Tento vysoce kvalitní materiál lze umístit do každé domácnosti, například jako dekorativní prvek v podobě přikrývek nebo dekoračních polštářů.

Skutečnou pozornost však poutají celé kusy nábytku ze sametu, které vašim čtyřem stěnám dodají šmrnc. Křesla, postele, pohovky – v obchodech s nábytkem určitě najdete to, co hledáte, protože se to tam sametovým nábytkem jen hemží.

Geometrické tvary

Dalším trendem v interiérovém designu jsou jasné linie, které dodají každé místnosti strukturu, a zároveň vypadají elegantně. Ať už se jedná o potisky na polštářích, nástěnné malby, nebo kusy nábytku, geometrické tvary jsou rozhodně trendem, který by letos neměl ve vaší domácnosti chybět.

Tip: Velkým hitem letošního roku jsou také zaoblené tvary. Ačkoli se tento trend trochu liší od klasických geometrických tvarů, kruhy jsou stále geometrické, a proto do této kategorie zahrnujeme i trend „kulatého nábytku”.

Květinové detaily

S příchodem jara se do našich domovů mohou nastěhovat květiny všech barev a tvarů. Květinové akcenty na ubrusech, polštářích nebo tapetách okamžitě zkrášlí vaši domácnost. Nezbytností jsou také čerstvé kytice květin, které dodají svěží vzhled a navodí dobrou náladu.

Na květinových detailech je skvělé to, že můžete do svého domova vnést barvy, aniž byste museli měnit cokoli v samotném interiéru. I s malými dekorativními prvky můžete dosáhnout obrovského efektu.

Který trend v bydlení vás nejvíce okouzlil?

Napsat komentář