Neděle 14.07.2024
Duben je měsícem pohybu! Proč?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Duben je měsícem pohybu! Proč?

Věděli jste, že duben je měsícem pohybu? Cíl tohoto měsíce je jasný a jednoduchý – vstát a hýbat se! Měsíc pohybu vytvořila Americká asociace srdce (American Heart Association) jako způsob, jak přispět ke zlepšení zdraví Američanů a lidí na celém světě. Kolik z vás udělá denně 10 000 kroků? Cvičíte denně alespoň 20 minut?

Výhody aktivního životního stylu jsou známé odjakživa. Již ve starověku se cvičení praktikovalo pro podporu ducha a očistu mysli. Tento měsíc nejde o cvičení jako na olympiádě, ale o přijetí pohybu jako součásti zdravého životního stylu.

Tradice dne

  • jít na procházku
  • jít si zaběhat
  • cvičení, pokud kardio není váš šálek kávy
  • sport, pokud pro vás posilovna není to pravé ořechové

Proč milujeme pohyb?

Udržuje nás zdravé

Více pohybu a udržování aktivního životního stylu je klíčem ke zlepšení celkového zdraví a duševní pohody.

Věděli jste, že… až 80 % srdečních onemocnění lze předcházet pohybem?

Dostane nás ven

Život není jen obrazovka telefonu nebo počítače. Vyjděte ven, hýbejte se a dobijte si baterky.

Vede nás k lepším každodenním návykům

Čím více pro sebe něco děláte, tím více se budete cítit lépe a tyto aktivity si osvojíte. Cvičení a dostatek každodenního pohybu je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat, a zároveň si vytvoříte denní režim. Navíc sportováním a cvičením můžete spálit kalorie, které jste za posledních několik měsíců nabrali. A kromě toho se při cvičení nebudete nudit.

Pokud vás sport nebaví, co takhle zkusit tanec?

A počítá se tanec jako pohyb? Jistě! Cokoli, co po delší dobu zvyšuje tepovou frekvenci, se v podstatě počítá jako cvičení. Tanec je určitě jeho skvělou formou.

Ať už se rozhodnete pro kulturistiku, silový trénink, nebo hodinovou procházku denně, důležité je, abyste se dostali ven a hýbali.

Napsat komentář