Neděle 21 duben, 2024
5 tipů, jak strávit Světový den zdraví
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 tipů, jak strávit Světový den zdraví

Den zdraví se každoročně slaví 7. dubna jako připomínka založení Světové zdravotnické organizace (WHO). Zdraví je důležité, a protože současná situace nám to neusnadňuje, musíme se znovu zamyslet nad významem našeho životního stylu. Jak tento den využít a udělat něco pro sebe?

Ať už jste student, který se připravuje na zkoušky, nebo pracujete z domova, udělejte si dnes přestávku. Následující tipy vás mohou inspirovat k aktivitám a činnostem, díky nimž dnešní den využijete bez stresu a starostí!

Vydejte se na túru

Je známo, že sport a fyzická aktivita jsou důležitou součástí zdravého životního stylu. Pokud tedy sedíte doma nebo v práci, začněte se hýbat! Túra je ideální aktivitou, jak se rozhýbat. Nejenže budete v přírodě, ale navíc se nadýcháte čerstvého vzduchu, vyčistíte si hlavu a načerpáte dobrou energii a náladu. Pokud nemůžete vyrazit na túru, jděte alespoň na dlouhou procházku nebo někam do lesa či na louku.

Zkuste meditaci

Zdraví není jen o stravě a cvičení, ale také o podpoře duševního zdraví. Pokud se cítíte demotivovaní, v depresi nebo máte obavy, zkuste meditaci. Existují aplikace jako MindYeti a Headspace, které pomocí uklidňujícího hlasu pomáhají uklidnit vaše myšlenky. Pokud neumíte meditovat, vyzkoušejte alespoň hluboká dechová cvičení, abyste se uvolnili.

Tip: Vyzkoušejte s přáteli meditaci přes Zoom a inspirujte se navzájem.

Vyzkoušejte zdravé stravování

Stejně jako auta potřebují ke správnému chodu palivo, potřebuje i naše tělo zdravé potraviny, aby fungovalo co nejlépe. Výživa výrazně ovlivňuje naše zdraví. Připravte si dnes každé jídlo z čerstvých potravin sami. Na internetu najdete spoustu inspirace. Pochutnat si můžete dokonce i na zdravých dezertech. Co takhle vyzkoušet zmrzlinu ze zmražených banánů a kakaa? Nebo zdravé brownies?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Dejte si virtuální oběd

Pokud studujete nebo pracujete na dálku, může vám chybět kontakt se spolužáky nebo kolegy. Co takhle uspořádat virtuální oběd a popovídat si přes Skype, Zoom nebo jinou videokonferenční platformu?

Den jen pro sebe

Někteří z nás mají tendenci myslet více na druhé než na sebe. Dnes však myslete jen na sebe! Co vám dělá dobře? Co vás činí šťastnými? Co jste už dlouho chtěli vyzkoušet? Uvařte si něco božského, dopřejte si relaxační koupel, dejte si digitální detox. Udělejte něco příjemného pro své tělo, duši i mysl. Protože si to zasloužíte!

Doufáme, že vás tyto nápady inspirují k tomu, abyste pro sebe něco udělali! Co děláte pro svůj zdravý životní styl vy?

Napsat komentář