Neděle 14 duben, 2024
5 tipů pro zimní období aneb jak si užít chladné dny
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 tipů pro zimní období aneb jak si užít chladné dny

Pokud se vám už stýská po létě, pravděpodobně jste ještě nepoznali sladkou stránku zimy. Mezi listopadem a březnem je všechno o našem pocitu pohody. V tomto období často přemýšlíme o tom, kdo jsme a co je pro nás právě teď dobré. Ať už se uvelebíte se svíčkami a knihou, nebo s horkým kakaem v ruce, důležité je to, co vás nyní těší. Zde jsou tipy, které vám pomohou přečkat zimní období, a zároveň si užít chladné sychravé dny…

Nadechněte se čerstvého vzduchu

První nádech je nejkrásnější. Tak svěží, tak čistý a tak bohatý na kyslík. Zimní vzduch je požehnáním. Díky nízkým teplotám jsou molekuly ve vzduchu stlačené, takže obsah kyslíku dosahuje maxima. Proto se po krátké zimní procházce cítíme tak svěží. Využijte příležitosti a choďte ven co nejčastěji. Mimochodem, stejný účinek má i sport.

Přivoňte si k dobré náladě

Zlatavé světlo svíček zahřeje nejen oko, ale i duši. Nyní je ten správný čas na vonné svíčky, tyčinky a difuzéry. A tedy také pro dobrou náladu. Vůně ovlivňují emoční centrum v našem mozku – takzvaný limbický systém, a pokud cítíme sladké vůně jako je vanilka, med nebo karamel, podvědomě nám to rozjasní mysl. A aby byl zážitek z vůně dokonalý, stačí si jednoduše nezapomenout namíchat svou oblíbenou vůni.

Žhavý flirt v chladných dnech

Věděli jste, že počet registrací na online seznamovacích portálech je nejvyšší v zimě? Co to znamená? Pokud jste nezadaní, máte mimořádně vysokou šanci najít dokonalý protějšek. Stačí, když si uděláte doma pohodlí a budete hledat dokonalé online rande.

Zářivá pleť

Protože jsme v zimě mnohem častěji doma, méně se líčíme. To je ideální pro naši pleť a její regeneraci. Abyste své pleti dopřáli skutečně dostatek času na dýchání a regeneraci, věnujte jí alespoň 5-7 dní zcela bez make-upu. Tento efekt navíc podpoří různé peelingy, parní lázně a čisticí masky. Odměnou vám bude pleť, která ještě nikdy nebyla tak čistá.

Večeře

Každý, kdo je pohostinný a s oblibou hýčká hosty, to zpravidla rád udělá v jakémkoli ročním období. Pocit hojnosti je však v zimě mnohem silnější i kvůli svátkům, a otevírá tak nové obzory. Ať už je to svařené víno, pečené kaštany, cukroví, ořechy, zdobení stromečku, výroba adventních věnců, vánoční nákupy, třpyt a lesk… tyto věci nám léto nenabízí. Je čas zpomalit, pozvat k sobě hosty a strávit společně příjemné chvíle.

Na co se v těchto dnech nejvíce těšíte?

Napsat komentář