Pondělí 22 duben, 2024
5 tipů, jak si užít Vánoce v klidu a pohodě
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 tipů, jak si užít Vánoce v klidu a pohodě

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Ovšem ne v každé domácnosti opravdu tak probíhají. Pokud si letos přejete vychutnat poklidnou vánoční atmosféru, posaďte se a přečtěte si naše tipy na to, jak si Vánoce užít opravdu tak, jak to má být – v klidu a pohodě…

Nestresujte se a buďte vděční

Vánoce nejsou o tom, kdo má ten nejkrásnější vánoční stromek v ulici nebo na celém Instagramu. Ani nezáleží na tom, zda svým blízkým dáte ty nejkrásnější dárky. Přestaňte se před Vánoci porovnávat s okolím a zaměřte se na sebe. Považujte si toho, že se u vánoční tabule sejdete se svou rodinou a užijete si Štědrý večer společně. Právě společně strávené chvíle jsou totiž tím největším štěstím. I když někdy si to v danou chvíli neříkáte, jednou právě na tyto momenty budete vzpomínat nejraději.

Neblázněte z úklidu

Předvánoční úklid k Vánocům sice patří, ale zase to s ním není nutné přehánět. Pokud byste místo sledování pohádek a popíjení vaječného koňaku měli celý den strávit mytím oken, luxováním a leštěním klik, nijak byste si Vánoce neužili. Neomytá okna vám nikam neutečou, zatímco Vánoce by mohly. Nepropásněte je a raději si popovídejte nebo někam vyrazte se svými milovanými.

Omezte sociální sítě

Stresuje vás pohled na nádherně nazdobené vánoční stromečky, dokonale uklizené byty a lidi, kteří si užívají odpočinek někde v Alpách nebo třeba na pláži? Ať už vás přepadá smutek, závist, nebo jiná negativní emoce, existuje snadné řešení – sociální sítě během Vánoc zkrátka a dobře omezte. Pokud vám jejich sjíždění nepřináší radost a inspiraci, raději je rovnou vypněte.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Nepřehánějte to s jídlem a pitím

Vánoce jsou také svátky jídla. Přestože to nebyl původní záměr, moderní společnost má přehršel možností a někdy je těžké se ubránit konzumu. Kromě bohaté štědrovečerní večeře vás tak čeká cukroví a spoustu dalších slavnostně prostřených tabulí u příbuzných i kamarádů od Vánoc až do konce roku. K oslavám samozřejmě patří také alkohol a alespoň jednomu přípitku se tak pravděpodobně nevyhnete. Myslete ale v prvé řadě na sebe. Nemusíte se od 24. prosince až do 1. ledna neustále přejídat. Snažte se být naopak střídmí a vyhněte se bolení břicha i hlavy tím, že budete jíst a pít tak akorát, nikoliv přes míru.

Užívejte si nicnedělání, sledujte vánoční pohádky a hrajte hry

Kdy jindy sledovat filmy a seriály s vánoční tematikou, když ne o Vánocích? I pokud nemáte napečeno dvacet druhů cukroví a perfektně uklizený celý byt, dejte si nohy nahoru a užijte si sledování televize. A protože se o Vánocích scházejí rodiny a navštěvují se kamarádi, využijte toho a zahrajte si společně také nějaké stolní hry. Všichni tak odložíte své chytré telefony a skutečně si budete naplno užívat společné chvíle.

Zkuste si letošní Vánoce skutečně užít a vychutnat naplno. Zapomeňte na dokonalost a místo toho sledujte vánoční filmy, hrajte společenské hry a buďte vděční za každý moment strávený se svými blízkými. Vánoce totiž nejsou o dárcích, ale o tom, strávit kvalitní čas se svými milovanými.

Napsat komentář