Neděle 21 duben, 2024
7 zlatých pravidel, jak si zařídit malý byt
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

7 zlatých pravidel, jak si zařídit malý byt

Domov, ve kterém žijeme, by nám měl poskytovat co největší pohodlí. Ne vždy však dostupný prostor splňuje naše očekávání. Se správným know-how a nábytkem však může i ta nejmenší garsonka vypadat velkolepě. Jak na to?

Komfort nezávisí na velikosti bytu. Protože s promyšleným plánováním, správnými zdroji světla, barvami a několika jednoduchými triky lze vykouzlit krásný prostor. Následujících 7 tipů vám pomůže zařídit i malý byt.

Výběr barev

I malé místnosti můžete zařídit ve své oblíbené barvě. Intenzivní barvy jsou povoleny, pokud je použijete opatrně a pouze jako akcent. Na druhou stranu světlé barvy místnost opticky zvětší. Při barvení stěn, stropů a podlah je tento efekt přesně opačný. Zde se do popředí dostávají tmavé barvy. Radiátory opticky zmizí, pokud mají stejnou barvu jako stěny, a malá místnost tak bude vypadat klidněji a upraveněji.

Správné světlo

Světlo a jas jsou obzvlášť důležité v malých místnostech. Poloprůhledné záclony umožňují prosvítat slunečním paprskům, a zároveň stále chrání před zvědavými pohledy. Ideální jsou jemné vzory a světlé tóny, které jsou barevně sladěné se zbytkem interiéru. Závěsy dlouhé až k podlaze opticky vytáhnou místnost do výšky.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Praktický nábytek

Skládací a rozkládací stoly jsou ideální, protože rychle změní jídelní kout pro dva na stůl pro společenské posezení. Nástěnný sekretář nabízí dostatek úložného prostoru. Nábytek s posuvnými dvířky je skvělý k tomu, aby věci nebyly na očích.

Úložný prostor

Úložný prostor je důležitý pro uspořádání věcí a samozřejmě pro vytvoření většího prostoru. Málo používané židle, polštáře nebo pracovní potřeby z domácí kanceláře lze rychle a nenápadně schovat za jednoduchá dvířka. Vše vypadá uklizeně a organizovaně. Úložné boxy s předměty a zásobami lze uložit pod postel.

Výběr nábytku

Židle s područkami působí poměrně mohutně. Vhodnější jsou židle bez opěradel nebo židle s úzkými sedáky a nízkými opěradly. Nejlepší volbou jsou lavice, které lze zasunout pod stůl. Další možností jsou židle, které lze složit. Zvláště pokud máte často hosty.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Malá oáza v koupelně

Kompletně obložená koupelna s otevřenou sprchou nebo sprchovým koutem bude vypadat obrovsky. Volba sprchového koutu je vhodnější než vana. Přírodní materiály jako kámen a dřevo a obklady v přírodních barvách udělají malou koupelnu smyslnou a útulnou.

Zrcadla

Zrcadla opticky zvětšují místnost a odrážejí světlo, pokud jsou chytře umístěna.

Bojujete doma s prostorem? Jak máte zařízený byt vy?

Napsat komentář