Neděle 14.07.2024
Jak na sebelásku? 5 tipů, které vám pomohou
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jak na sebelásku? 5 tipů, které vám pomohou

V posledních letech se o sebelásce káže tolik, že by nám už měla proudit v žilách jako krev. Říká se, že bychom měli přijímat své tělo a sami sebe takové, jací jsme. Ale přestože o tom hodně mluvíme, není tak snadné sebelásky dosáhnout. Když jsme sami, je nám někdy těžko. Nejen když stojíme před zrcadlem, ale i když v noci nespíme a rozebíráme každé slovo, každou myšlenku. Sebeláska není jen o přijetí svého těla. Kromě vnějšího vzhledu hraje velkou roli také přijetí našeho nitra. Jak se můžeme naučit rozpoznávat, přijímat a řídit vlastními potřebami? Máme pro vás několik praktických rad a cvičení, které vám mohou skutečně pomoci. Přidáte se?

Cvičte jogu

Jóga se v posledních letech stala takříkajíc soutěží, ale to je v rozporu s podstatou celé filozofie – jóga je o tom, že jste sami se sebou. Žádná přirovnání, žádné koukání na další podložku. Jde o to, jak se cítíme, jak vnímáme své tělo a jaké hranice nám ukazuje. Jóga pomáhá vyčistit hlavu a naslouchat sobě samému. Jóga je založena na rytmu dýchání, a proto funguje jako meditace, při níž vnímáte každou část svého těla. Opravdu funguje – i kdyby to mělo být jen 5-10 minut denně.

Objevte svůj „crème de la crème“

Tento rituál sebelásky lze snadno začlenit do každodenního života. Pokud chcete navázat úplně jiný kontakt se svým tělem, uděláte to tak, že se budete dotýkat a natírat. Ať už to bude obličej s pleťovou vodou, nebo celé tělo s hydratačním krémem – poděkuje vám nejen vaše sebevědomí, ale i vaše pokožka.

Pociťte vítr, slunce nebo déšť

Zní to trochu poeticky, ale počasí může ovlivnit naše pocity, a dokonce nám i pomoci. A to v obou směrech. Sluneční paprsky na naší kůži se postarají o to, abychom byli automaticky v pohodě, vítr a voda nás naopak probudí. Tento rituál je založen primárně na všímavosti – jednou denně vyjděte ven, zpomalte a všímejte si počasí i sami sebe.

Zrušte alespoň jeden Insta účet denně

Sociální média mohou sebelásku ztížit, nebo usnadnit. Vše je ve vašich rukou. Pokud je to u vás ta první možnost, rozlučte se každý den alespoň s jedním účtem na sociálních sítích, který vám už neslouží a poškozuje vaše sebevědomí. A raději sledujte ten, který je pro vás lepší, reálnější. Pro inspiraci uvádíme několik našich oblíbených:

Složte přátelům kompliment

Když nám nejlepší kamarádka řekne o nějaké vadě na kráse, často si uvědomíme, že bychom si jí ani nevšimli. Tím, že skládáme komplimenty svým blízkým, posilujeme i sami sebe – protože se krůček po krůčku učíme, že krása spočívá v nedokonalosti. Nemusíme svá břicha milovat, ale nemusíme se za ně ani stydět, protože nás nedefinují.

Co pro vás znamená sebeláska a jak se ji snažíte praktikovat?

Napsat komentář