Sobota 20 duben, 2024
Jak si užít Světový den bez mobilů?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jak si užít Světový den bez mobilů?

Mezinárodních a světových dnů máme každý měsíc víc než dost. Například Den čokolády, Den komplimentů, Den kávy, nebo dokonce Den bez mobilů. Co takhle využít tohoto data a na chvíli ho odložit? Možná si uvědomíte, jakou závislostí, ale i nutností se stal. Pokud se rozhodnete dopřát si od každodenní dávky online světa oddych, určitě vám to prospěje. Ale co pak v takový den dělat?

Zkuste to postaru

Co kdybyste si chvíli nečetli rychlé zprávy, které se vám objeví v oznámeních, ale hned ráno si koupili noviny? Kromě toho, že vyzkoušíte něco, co jste možná nikdy předtím neudělali, absolvujete i ranní procházku, a hned budete svěžejší a den začnete zajímavým způsobem. Koneckonců, kdy jste naposledy otevřeli skutečné papírové noviny k ranní kávě?

Dejte svým nohám zabrat

Tento den je skvělý na to, abyste se i nadále pohybovali na čerstvém vzduchu a trochu si provětrali hlavu. Nezáleží na tom, zda to bude v horách, nebo jen v okolí vašeho bydliště – to není podstatné. Důležité je, abyste si odpočinuli od svých starostí a navzdory tomu, že je pondělí, si našli čas sami na sebe.

Jen když je to nutné…

Je jasné, že se někdo bez mobilního telefonu v práci neobejde, to je zcela normální. Ale snažte se ho používat opravdu jen pro pracovní účely a v případě potřeby. Pokud existuje jiný způsob, jak vyřídit něco, co jinak řešíte mobilem, zkuste to. Uvidíte, že tak jen rozvinete větší smysl pro kreativitu.

Dobrá kniha nikdy nezklame

Určitě znáte ty části dne, kdy zrovna nemáte co dělat, protože máte pauzu na oběd, nebo prostě tu dobu, kdy si na chvíli sednete, zapnete telefon a rozhodnete se podívat, co je nového. Zkuste tentokrát otevřít knihu, která vám už dlouho leží na poličce nepřečtená, a využijte tuto chvíli jinak. Možná se vám to tak zalíbí a stane se z toho zvyk.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Domácí je nejlepší

Pokud budete mít příležitost, uvařte si oběd nebo večeři doma. Vyzkoušejte nové recepty, například z babiččiny kuchařky nebo takové, které jste nikdy nepoužili, protože jste stejně hledali recepty na internetu. Otevřete si dnes víno a uvařte nebo upečte, na co máte chuť.

Uklizeno doma i v hlavě

Pravděpodobně si říkáte, že úklid je to poslední, co potřebujete dělat. Ale pokud máte čas nebo jste přes víkend nestihli všechno, je to skvělý způsob, jak se odreagovat. Nebudete si totiž říkat, že uklízíte z nutnosti, ale jen pro sebe. Navíc si utřídíte myšlenky, i když půjde třeba jen o váš pracovní stůl nebo šatník, které už nějakou dobu potřebují vytřídit.

Jóga místo Netflixu 

Co jste zvyklí dělat večer před spaním? Díváte se na seriál nebo jen projíždíte TikTok? Je čas oprášit matraci, která možná už nějakou dobu leží ve skříni, a trochu si zacvičit. Uklidněte se a hlavně relaxujte. Tak budete rozhodně mnohem lépe připraveni na spánek než po zírání do obrazovky.

Ať už si vyberete jakoukoli činnost, doufáme, že tento den nebude první ani poslední, který využijete produktivnějším způsobem. Možná si právě díky takové snaze učinit svůj den nezávislým na mobilním telefonu budete chtít zvyknout na zcela jiné rituály. Máte vlastní nápady, jak trávit čas?

Napsat komentář