Neděle 14.07.2024
Bílá je jasná a čistá, ale může být i nudná: Naučte se s ní pracovat v interiéru tak, aby výsledek stál za to
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

Bílá je jasná a čistá, ale může být i nudná: Naučte se s ní pracovat v interiéru tak, aby výsledek stál za to

Modré, fialové nebo červené tóny a hra s kontrasty jsou velmi oblíbené, ale ne každý má rád ve svém domově výrazné barvy. Bílá oproti nim působí svěže a vnáší do příbytku lehkost. Bílá je zkrátka trendy. Jak ji dostat do centra pozornosti, aniž by působila nudně a monotónně?

Smíchejte různé nuance

Klasická bílá, krémově bílá, bílá jako vaječná skořápka, slonovinová bílá, sněhobílá… Existuje tolik různých odstínů bílé, že by byla škoda omezit se pouze na jeden. Odvažte se především s dekoracemi a kombinujte čistě bílé odstíny se žlutějšími tóny.

Tip: Stěny vymalujte čistě bílou barvou a látky jako povlaky na polštáře, přikrývky a závěsy zvolte například ve světle krémovém odstínu.

Kombinujte bílé a světlé dřevo

Bílá a světlé tóny dřeva se k sobě dokonale hodí a skandinávský styl bydlení je toho důkazem. Proč? Protože bílá odráží denní světlo a dodává místnostem světlý a svěží vzhled. Dřevo zase obsahuje barevné pigmenty a dodává domovu útulnost.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: PŘIVEĎTE LÉTO I DO SVÉHO DOMOVA POMOCÍ NĚKOLIKA SNADNÝCH TIPŮ

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Věnujte pozornost různým strukturám

Aby celobílý vzhled nepůsobil monotónně, vyhněte se velkým a oslnivě bílým plochám. Místo nich kombinujte nábytek a textilie, které se liší svými povrchy. Například bílý lněný pléd s hladkými bavlněnými polštáři, bíle glazovaný dřevěný nábytek nebo tlustý vlněný koberec udělají své. 

Vsaďte na nedokonalost

Aby bílá na bílé nepůsobila nudně, nesmí být vzhled příliš dokonalý. Stará podlahová prkna, neomítnuté stěny a kusy nábytku, na kterých je vidět jejich historie, vypadají nenuceněji než stylový byt plný zbrusu nových kousků. Pokud ještě nemáte žádné vintage kousky, poohlédněte se po nábytku a doplňcích v originálním designu na bleších trzích nebo na babiččině půdě.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: POZVĚTE DO SVÉHO DOMOVA KOUSEK EXOTIKY: INTERIÉR INSPIROVANÝ AFRICKÝM STYLEM JE IN

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Mixujte vzory

Bílá na bílé nemusí být zcela bez vzoru. Různé vzory dělají vzhled mnohem zajímavějším, například v koupelně. Zde můžete zkombinovat světlou podlahu s cementovými dlaždicemi nebo zvolit bílý přírodní kámen, kupříkladu mramor, a to i v podobě doplňků v obývacím pokoji. Individuální nádech dodá také ručně vyráběná keramika.

Napsat komentář