Středa 22.05.2024
Kurz přežití: Věci, které se z knížek nenaučíte
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN LIFESTYLE

Kurz přežití: Věci, které se z knížek nenaučíte

Dokážete si představit, že byste strávili víkend bez svého mobilního telefonu? Že je podle vás online detox pohoda? Dobře. A co takhle strávit víkend bez své postele, teplé vody, záchodu a sprchy? Jak probíhá kurz přežití a co vše se v něm naučíte?

Je libo zažít si Divočinu na vlastní kůži?

Možná jste četli autobiografickou knihu Cheryl Strayed s názvem Divočina. Autorka v ní popisuje, jak se ve svých 26 letech vydala pěšky na Pacifickou hřebenovku (dálková turistická cesta na západě USA). Kniha měla takový úspěch, že podle ní byl natočen i film s Reese Witherspoon v hlavní roli. Pokud patříte k těm, které kniha inspirovala k vlastní výpravě na nějakou pořádnou túru, zvažte, zda byste před jejím zdoláním nechtěli podstoupit kurz přežití.

Rozdělat oheň & najít vodu

Mezi základy přežití v přírodě patří dvě věci – schopnost rozdělat oheň a obstarat si vodu. K rozdělání ohně vám poslouží křesadlo, s vodou to je kupodivu horší. V současné době je příroda bohužel již tak znečištěná, že najít čistou vodou, která by se dala okamžitě pít bez přefiltrování, je skoro nemožné.

Jak a kde si rozdělat přístřešek

Další nedílnou součástí přežití v přírodě je tvorba přístřešku. Stan je určitě skvělý, o tom není sporu, ale v některých případech je dobré využít přístřešků, které nabízí příroda. A právě to se naučíte na kurzu přežití. Jak si vyrobit přístřešek, z jakých materiálů a jak ho správně zaizolovat? Po kurzu budete větší profík než Bear Grylls.

Nejenom fyzička dostane zabrat

Strávit celý den na nohou, orientovat se v terénu, sami si rozdělávat oheň, přefiltrovat si vodu před tím, než se jí můžete napít. Vaše tělo dostane pořádně zabrat. V přírodě totiž není nic zadarmo. A nejedná se jen o vaši tělesnou schránku, která bude vyčerpaná. Vaše psychika na tom bude podobně. Překonáte své limity, půjdete za hranice vaší komfortní zóny a zjistíte, co ve vás je.

Ženy versus muži

Následující informace se nebude líbit mužům, ale pokud se do kurzů přežití v přírodě přihlásí ženy, nevzdají to a vydrží do konce. Jaké z toho plyne ponaučení? Pokud si žena něco vezme do hlavy, vždy to dotáhne do konce. 

Zažít si pořádnou túru a pobyt v přírodě je rozhodně zkušenost, kterou stojí za to projít. Poznáte stránky své osobnosti, o kterých jste třeba ani netušili, že je máte, a budete na sebe neskutečně pyšní!

Napsat komentář