Neděle 14.07.2024
Nebojte se vyrábění nebo playlistů: 6 tipů na dárky pro ty, kteří už všechno mají
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Nebojte se vyrábění nebo playlistů: 6 tipů na dárky pro ty, kteří už všechno mají

Žijeme v konzumní společnosti, což znamená, že každý z nás už má často vše, co potřebuje k životu, a to obvykle i v několika kusech. Může se tedy zdát, že klasické vánoční dárky jako jsou šperky nebo oblečení jsou s přibývajícími lety stále zbytečnější. Přesto však chcete o letošních Vánocích udělat svým blízkým radost? Dáme vám několik skvělých tipů na dárky pro lidi, kteří už všechno mají…

Domácí výroba

Je vaše milovaná osoba znalec? Co takhle vyrobit domácí pesto? Nebo vánoční jablečný a skořicový džem? Na Pinterestu a dalších sociálních sítích najdete nekonečné množství inspirace. Zde jsou naše oblíbené nápady:

 • Pražené mandle
 • Čokoláda
 • Mangové chutney
 • Zdravá domácí granola
 • Pesto
 • Jablečný džem se skořicí
 • Energy kuličky

Fotoknihy

Fotoknihy jsou velmi pěkným a osobním dárkem – ať už pro vašeho nejlepšího přítele, rodiče, nebo drahou polovičku. Nedostatek času v každodenním životě je totiž obvykle důvodem, proč se nedostaneme k tvorbě fotoalb. Tento problém lze snadno vyřešit pomocí aplikací pro tvorbu fotoknih a krásný dárek můžete vytvořit během několika hodin. Stačí si stáhnout aplikaci a vybrat požadované fotografie.

Playlist na Spotify

Tento nápad je velmi jednoduchý, a přitom krásný. Každý si s určitými písněmi spojuje vzpomínky. Pokud tedy dáte své nejlepší kamarádce, nebo komukoliv jinému, k Vánocům playlist písní, které jsou „vaše”, okamžitě se jí vybaví všechny krásné vzpomínky, které jste spolu prožili. Tento dárek zaručeně vykouzlí úsměv na tváři každému. Navíc je praktický a zdarma.

Inspirativní knihy a deníky

Pokud vás kniha hluboce zasáhla nebo inspirovala, je velká pravděpodobnost, že se osloví i vaše přátele a příbuzné. Ať už se jedná o román, literaturu faktu, nebo filozofické dílo – kniha, která vás dojme, bude jistě skvělým vánočním dárkem.

Skvělým tipem na dárek jsou také deníky vděčnosti. Vedení deníku spočívá v tom, že si díky zapisování více uvědomíte pozitiva a drobnosti ve svém každodenním životě. Cílem je být šťastnější a spokojenější.

Vonné svíčky

Skvělé vonné svíčky jsou v chladném období nezbytností. Díky nim je zima a tma mnohem snesitelnější a večery doma ještě příjemnější. Jsou také perfektním vánočním dárkem, který potěší, a svíček není nikdy dost. Proto jsou ideální pro lidi, kteří už všechno mají.

Kreativita

Duši, která si váží umění a estetiky, může podpora kreativity přinést nesmírnou radost. Zvažte možnost darovat výtvarnou sadu s prvotřídními barvami, štětci a plátnem, která umožní ponořit se do sebevyjádření. Nebo představte umění kaligrafie. Pěstování uměleckých snah pomůže rozvíjet krásu, která se skrývá v mysli a duši.

Nejkrásnější dárky jsou ty, které vyvolávají emoce, inspirují k osobnímu růstu a posilují vztahy. Nezapomínejme, že krása se neomezuje na hmotné předměty, ale existuje v nehmotných, prožitkových a upřímných gestech, která mezi sebou sdílíme.

Napsat komentář

 • Raja Luthriela 25.12.2023 v 14:59

  S dárky je prostě kříž. Dospěli jsme totiž do okamžiku, kdy všichni všechno máme a tak asi opravdu nezbývá než darovat takové ty spotřební věci, které člověk přecejen nějak využije. A pak je tu ta možnost něco vyrobit. Možná bych napřesrok mohla něco zkusit.

 • jarda 20.12.2023 v 23:14

  článek o ničem...