Středa 22.05.2024
Od mramoru přes greenterior po eklektismus: 5 trendů v bydlení, ze kterých si každý vybere ten svůj
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Od mramoru přes greenterior po eklektismus: 5 trendů v bydlení, ze kterých si každý vybere ten svůj

Pryč jsou doby, kdy nábytek musel být pouze praktický a multifunkční. Nyní si můžete hrát s tvary, materiály, barvami a různými styly – přesně tak, jak to máte rádi. Milujete neutrální barvy, lněné látky a námořnické doplňky? Pak by trend „pobřežní babičky” mohl být něco pro vás. Dáváte přednost něčemu křiklavějšímu, kde se mísí staré s novým, odvážné tapety a neobvyklá umělecká díla? Pak si také vyberete. A nebudete sami…

Coastal grandma

Trend „pobřežní babičky” přitahuje pozornost nejen ve světě módy, ale také v interiérovém designu. Je elegantní a stylový, uvolněný a zdrženlivý, ale především s důrazem na pohodlí. A co je nejlepší, můžete jej velmi snadno implementovat do svého interiéru, aniž byste zatížili svou peněženku. Potřebujete jen několik námořnických doplňků jako jsou mušle, lněné polštáře a deka – to vše v neutrální barvě. Možná i nějakou pěknou keramiku a kousek ratanu z blešího trhu. Pokud jste šikovní, můžete si dokonce natřít starou komodu nebo skříňku pěkným nátěrem.

Mramor

Mramor je jedním z těch trendů, které se stále objevují a nikdy nevyjdou z módy. Tento kámen je nadčasový a univerzální a do každého prostoru vnese nádech elegance a luxusu. Mramorový nábytek je odolný a trvanlivý a jeho možnosti jsou nekonečné – od mramorových konferenčních stolků přes elegantní jídelní stoly až po praktické doplňky, které dodají vašemu prostoru jemnou sofistikovanost.

Greenterior

Zájem o vnesení většího množství přírody do interiérového designu roste tak rychle, že tento trend dostal vlastní název „Greenterior”, což znamená udržitelnost a ekologické povědomí, život v souladu s přírodou, obklopený mnoha rostlinami. Pokojové rostliny zvyšují koncentraci, zlepšují vnitřní klima a tlumí hluk. Nejlépe se kombinují s nábytkem a doplňky z přírodních materiálů jako jsou bavlněné polštáře, jutové koberce nebo koše. Podstatou a smyslem tohoto stylu je především používání přírodních, recyklovatelných a obnovitelných materiálů.

Eklektismus

Eklektický styl bydlení kombinuje vše, co vás potěší. Směs starého a nového nábytku, odvážné tapety s XXL vzory, umělecká díla a mnoho dalšího. Tento trend je svérázný, individuální a odvážný, a proto možná není pro každého. Kombinuje neslučitelné a vytváří dokonalou souhru protikladů. Pokud jste individualista, který jde vždy proti proudu, milujete kreativitu a nekonečné možnosti, bydlení v tomto stylu je přesně to, co je vašemu srdci nejbližší.

Wellness design

V posledních letech si všichni uvědomili, jak důležité je, abychom se ve svých domovech cítili dobře, abychom v nich mohli načerpat energii a odpočívat. ”Wellness design” je styl bydlení, jehož hlavním cílem je zvýšit kvalitu života, podpořit pohodu a štěstí v prostoru, ve kterém žijeme, pracujeme a děláme mnoho dalších činností. Chcete-li wellness design uplatnit ve svém domově, zaměřte se na vytvoření prostor, které jsou stylové a moderní, ale zároveň podporují klidný a zdravý život. Takovou místností může být například klasická koupelna, kterou ozvláštníte malou ledničkou, v níž budete mít vychlazené kosmetické přípravky nebo prosecco.

Kromě toho si můžete ve svém bytě zřídit koutek pro meditaci nebo sportovní zónu, kde budete mít všechny potřebné věci jako jsou podstavce, misky a vonné tyčinky, nebo dokonce činky a podložka na jógu.

Napsat komentář