Neděle 14.07.2024
Slaví se i Galentine’s Day nebo Antivalentýn aneb Zjistěte konečně, co všechno si můžete dopřát jako nezadaní
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Slaví se i Galentine’s Day nebo Antivalentýn aneb Zjistěte konečně, co všechno si můžete dopřát jako nezadaní

Už s příchodem února se v obchodních domech vždy objevují růžové a červené dekorace, balónky ve tvaru srdce a sladkosti. Je nemožné uniknout skutečnosti, že Valentýn je tady. Ačkoli je tento den obvykle spojován s romantickou láskou, neznamená to, že je určen výhradně pro páry. Ve skutečnosti může být Valentýn také skvělou příležitostí pro nezadané, aby oslavili sebelásku a přátelství. Jste na Valentýna single i vy? Udělejte si ho i přesto výjimečným!

Galentine’s Day

Galentine’s Day se koná každoročně již 13. února jako obdoba Valentýna s drobnými úpravami. Je tu proto, abyste strávili čas se svými nejlepšími přáteli a zahrnuli je láskou. Název je složen ze slov „Valentines Day” a anglického označení pro přítelkyni „Gal”. A jak se slaví? Shromážděte své nezadané kamarádky na večer plný zábavy, uvařte společně chutné jídlo nebo si objednejte jídlo z oblíbené restaurace. Můžete hrát hry, dívat se na filmy, a jednoduše si užívat vzájemnou společnost. Nezapomeňte, že přátelství je stejně důležité jako romantická láska.

Dopřejte si

Milovaná osoba dostane květiny, čokoládu a dárky a vy zůstanete s prázdnýma rukama? V žádném případě! Valentýn je ideálním dnem, kdy si můžete dopřát něco dobrého, a tak to udělejte. Pořiďte si kytici květin, oblíbené sladkosti nebo boty, po kterých už dlouho pokukujete. Pokud chcete, můžete se také vzít na večeři nebo jít sami do kina. Možná to bude chtít trochu odvahy, ale rozhodně to bude skvělý zážitek a ukáže vám to, že i když jste sami, jste v té nejlepší společnosti.

Lázně pro jednoho

Pokud si nechcete kupovat nic hmotného, investujte svůj čas a peníze do relaxačního wellness pobytu. Při masáži nebo relaxační péči o pleť rychle zapomenete na samotu. Případně si můžete dopřát wellness den u vás doma, včetně bublinkové koupele, ošetření obličeje, úpravy vlasů a uvaření něčeho dobrého… Pak se budete cítit dobře, uvnitř i navenek!

Antivalentýnský den

Jste unaveni ze srdíček a veškeré té romantiky? Pak je pro vás Antivalentýn to pravé. Vyměňte čokoládu ve tvaru srdce za chipsy, místo růží si kupte novou pokojovou rostlinu a místo kýčovitých filmů si na večer naplánujte horory nebo dramata. Není důvod vytvářet romantickou náladu, pokud se na ni necítíte. Celý den se zkrátka věnujte tomu, co chcete dělat, a ne tomu, co by se dělat mělo.

Sólo den

Dlouhá procházka, celodenní výlet do hor, k jezeru nebo do jiného města, kam jste se vždycky chtěli podívat, ale nemohli jste si najít čas? Na Valentýna si tento čas můžete udělat a nemusíte brát ohled na plány nebo názory ostatních. Sbalte se a vyrazte za svým mini dobrodružstvím.

Je pravda, že na Valentýna je největší pozornost věnována párům a milencům. Kam se v únoru podíváte, všude vidíte reklamy a výzdobu se šťastnými zamilovanými páry. Nezapomeňte, že dokonalým vás nedělá váš partner, ale vy sami a nepotřebujete vztah, abyste to potvrdili. A právě proto si zasloužíte prožít hezký sólo Valentýn!

Napsat komentář