Neděle 14.07.2024
5 věcí, které jsme se naučili v roce 2020 a budeme v nich pokračovat
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 věcí, které jsme se naučili v roce 2020 a budeme v nich pokračovat

Někdy nám ty nejtěžší situace přinášejí nejcennější poznatky. Rok 2020 je za námi! Stalo se toho hodně – globálně, společensky, ale také „uvnitř každého z nás”. Každý z nás podnikl malou vnitřní cestu sám do sebe, dozvěděli jsme se mnohé o sobě, ale také o lidech kolem nás. Určitě bychom se obešli bez toho, co se za posledních několik měsíců událo a změnilo, ale je tu několik poznatků a poučení, které bychom si určitě chtěli vzít s sebou na další cestu.

Poslouchat svůj vnitřní hlas

Kdo z vás zná ten pocit, že se chce vždy každému zavděčit? To ale může být opravdu vyčerpávající, bere to energii a z dlouhodobého hlediska je to také nezdravé. Letos jsme se naučili více naslouchat sami sobě. Vědět a cítit, co je dobré a co ne, a podle toho si stanovit priority. A to je něco, co musíme i nadále budovat a kultivovat!

Příroda nám dělá dobře

Přímý kontakt s přírodou je osvobozující, zdravý a rozhodně ho chceme mít v budoucnu více. Asi nikdy nebyly ty hodiny venku, na čerstvém vzduchu, tak cenné jako loni. Procházek, výletů a sportování mimo čtyři stěny jsme si najednou vážili mnohem víc.

Strávit čas sám se sebou

Trávit čas o samotě – jak si jistě mnozí z vás všimli – není vždy snadné. Skutečnost je však taková, že nejšťastnější a nejspokojenější lidé jsou ti, kteří umí trávit čas o samotě a najít v něm klid. A to se dá naučit.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Stres – ne, díky!

Určite si aj vy pamätáte na to, ako ste mali naplánovanú každú hodinu, každý večer a každý víkend. Od večere ste bežali k ďalšej udalosti… Keď sa na to spätne pozrieme… Stres a zhon! V tomto roku chceme ale udržiavať náš kalendár čistejší, pretože nemusíme byť vždy všade. Doprajeme si radšej viac času pre seba. 

Určitě si také vzpomínáte, jak jste měli naplánovanou každou hodinu, každou noc a každý víkend. Běhali jste od večeře k další akci… Když se na to podíváte zpětně… Stres a shon! Letos ale chceme mít kalendář čistší, protože nemusíme být pořád všude. Raději si dopřejeme více času pro sebe.

Naše zdraví je důležité

Zdraví nebylo nikdy tak důležité jako dnes. Věnujeme více pozornosti sami sobě, dbáme na to, kolik a co pijeme a jíme. Snažíme se posilovat svůj imunitní systém a dodávat mu potřebné vitaminy. Tento zodpovědný přístup nám musí vydržet dlouhodobě.

Doufáme, že jste tento bláznivý rok ukončili a uzavřeli v klidu a nový rok 2021 začali silnější než kdykoli předtím – nabití spoustou energie, radosti a vděčnosti!

Napsat komentář