Neděle 21 duben, 2024
Jeden rok doma aneb 9 tipů, jak se s partnerem nezabít
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jeden rok doma aneb 9 tipů, jak se s partnerem nezabít

Brzy tomu bude rok, co jsme zavření doma. V lepším případě máme home office, v tom horším jsme nezaměstnaní. V tom nejlepším chodíme do práce a domů přicházíme večer. Ať je tomu jakkoliv, většina z nás tráví doma více času, než jsme byli doposud zvyklí. Jak to zvládnout, když jste s partnerem 24 hodin 7 dní v týdnu v jedné domácnosti? Dá se z této situace vytěžit a vztah upevnit? Přečtěte si následující tipy.

Vytvořte si společnou rutinu

Uzavřete tichou dohodu, jak budou vaše dny probíhat. Vstávejte a choďte spát ve stejnou hodinu. Udělejte si pravidelné stravovací návyky. Ve vaření se můžete střídat. Pokud jeden z vás vařit moc neumí nebo ho to nebaví, nevadí. Může dělat něco jiného. Třeba umýt nádobí po jídle nebo každý večer uvařit konvici čaje. Vyhraďte si čas, kdy se pracuje, a vzájemně se nerušte. Nezapomínejte na hezké společné okamžiky. Objímejte se nebo se držte za ruku při sledování filmu.

Nechte si čas sami pro sebe

Každý z nás potřebuje občas být sám se sebou. Věnovat se svým koníčkům, relaxaci. Případně se sejít s přáteli, bez toho druhého. Na tom není vůbec nic špatného. Naopak, chvíle odloučení – a může jít pouze o hodinu v jiné místnosti – vztahu jen prospěje.

Vyrazte si na rande. K vám domů.

Možná jsou zrovna zavřené restaurace nebo se vám pouze nechce ven do zimy. Přesto je důležité si občas zajít na rande. Vzpomenete si, jak to bylo hezké na začátku vztahu, kdy jste se na schůzku důkladně připravovali? Zejména když pracujete z domova a nikdo vás nenutí se celý den převlékat z pyžama, je občas fajn se trochu upravit. Ukažte svému protějšku, jak vám to sluší. Možná budete sami překvapeni, jak přitažlivě se cítíte v jiném oblečení, než jsou tepláky. Stačí se hezky obléct, upravit se a udělat si restauraci či kino u vás doma.

Uspořádejte večeři pro vaše přátele

I když se nedá zrovna vyrazit za kulturou, můžete si hezký večer uspořádat doma. Zkuste někdy pozvat přátele, uvařit pro ně večeři (nebo si ji objednat a podpořit tak váš oblíbený podnik), otevřít si láhev vašeho oblíbeného pití nebo si třeba zahrát deskové hry.

Plánujte. Dovolenou, kulturní zážitky, cokoliv.

Vytvořte si společné plány. A nemusí jít zrovna o svatbu, dům ani děti. Stačí drobnosti. Sepište si seznam míst, která chcete navštívit. Třeba vyhlášenou restauraci nebo zajímavé divadelní představení. Vymyslete, kam pojedete na dovolenou. Ať už se jedná o jednodenní výlet po Česku, nebo nějakou exotickou destinaci.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Naučte se spolu něco nového

V období jarní karantény se z nás všech stali pekaři, truhláři a švadlenky. Proč to nezkusit i nyní? Můžete si vyzkoušet společnou meditaci. Nový druh cvičení. Nebo se naučit péct chleba. Prostě cokoliv, co zatím neumíte a bude to zábavné se učit ve dvou.

Sportujte společně

Můžete zkusit cvičení doma. Fitness centra či osobní trenéři dávají k dispozici spoustu videí na své blogy či sociální sítě. Nebo vyrazte ven. Nemusíte hned běháním trhat rekordy, stačí i svižnější procházka. Navíc si tím krásně vyčistíte hlavu od práce a změníte prostředí.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Pokud zatím nemáte doma žádné zvířátko, teď je ten pravý čas. Pokud ještě nemáte děti, můžete se na ně tímto připravit. Jestliže je máte, zapojte do péče o mazlíčka celou rodinu. S pejskem, kočičkou, králíčkem (nebo čímkoliv jiným) si užijete spoustu zábavy. Ale pozor, pořádně si to promyslete. Starost o živého tvora je velký krok, který se nedá vzít zpět. Jestliže si vezmete domů mládě, bude to spousta práce. Nicméně jestli je vám z celé současné situace úzko, právě mazlíček vám zaručeně zvedne náladu. Existují studie, že kočky snižují hladinu stresu. Jen na ně nesmíte mít alergii.

Zútulněte si domov

Protože trávíme většinu času doma, měli bychom se tam cítit dobře. Spousta z nás se pustila do různě velkých rekonstrukcí. Nemusíte být tak radikální, stačí pár drobností. Třeba si vytvořit koláž z fotek. Rozestavět na poličky pár svíček. Nebo si udělat radost novými závěsy, povlečením, zkrátka čímkoliv.

Pro mnohé z nás je toto období náročné. Pokuste se z něj co nejvíce vytěžit. Pomocí těchto pár tipů (ale i spousty dalších) můžete váš vztah utužit. A jestliže se jednou svět vrátí do starých kolejí, my budeme jiní. Možná se nám doma zalíbí. Zvykneme si na klidnější styl života a budeme vděční za čas strávený s našimi blízkými. Co děláte vy, abyste se doma nezbláznili?

Napsat komentář