Neděle 14 duben, 2024
Stres ze zkoušek? 4 efektivní tipy, jak se s ním vypořádat
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Stres ze zkoušek? 4 efektivní tipy, jak se s ním vypořádat

Blížící se zkouškové období si může pohrávat s nervy a vyvolávat v člověku úzkost. K učení a úspěšnému dotažení semestru až do finále je však zapotřebí čistá mysl a po hodinách strávených v knihách také zasloužený odpočinek, aby byl mozek schopný znovu vstřebávat další důležitá data. Jak se vypořádat se stresem ze závěrečných zkoušek? Máme pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoc!

Dechová cvičení

Pokud jste ještě neobjevili kouzlo dechových cvičení, nyní je pravá chvilka to napravit. Tyto cviky můžete vykonávat kdekoliv a kdykoliv, a to ať už sedíte doma nad skripty, nebo čekáte na chodbě před zkouškou. Cítíte, že na vás jdou úzkostné stavy? Zkuste zhluboka dýchat a nesoustředit se na nic jiného.

Éterické oleje

Zapalte si k učení aromalampu s několika kapkami éterického oleje. Vůně linoucí se místností vám pomůže se zvýšením pozornosti, díky stimulaci tvorby hormonu štěstí redukuje napětí a zlepšuje náladu. Právě čichové podněty umí v porovnání s ostatními smysly člověka perfektně emočně stimulovat. Vyzkoušeli jste například BIO éterický olej Geranium z Chalkidiki, který působí díky sladkému květinovému aroma jako prevence před výkyvy nálad?

Lekce jógy

Chvilka od učení vám velmi prospěje, proto zkuste i během zkouškového období do svého každodenního harmonogramu zařadit pár minut lekce jógy. Protáhnete se, uvolníte ztuhlé svalstvo a okysličíte mozek. Uvidíte, že díky pravidelnému cvičení vám půjdou informace mnohem rychleji do hlavy. Pokud nevíte, jak na to, podívejte se třeba na online kurzy jógy s profesionálkou Barborou Sedláčkovou na Kurzeo.

Uklidňující čaje

Ruku v ruce se zkouškovým jde dlouhé učení až do pozdních nočních hodin a zvýšený přísun kofeinu. Vyměňte litry kafe za konvičku bylinkového čaje, který uklidní vaši mysl. K dostání jsou nejrůznější směsi namíchané přímo za účelem dosažení vyrovnanosti a duševní pohody. Zkuste například kombinaci pampelišky, borůvky a malin v čaji „Hoď se do pohody“ od značky Sonnentor.

Jaký z tipů vyzkoušíte během zkouškového vy?

Napsat komentář