Neděle 14 duben, 2024
Valentýnský speciál: Co pro naši redakci znamená “láska”?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Valentýnský speciál: Co pro naši redakci znamená “láska”?

Na 14. února každoročně připadá Den svatého Valentýna. Ať už tento den oslavujete, nebo naprosto ignorujete, na lásku má názor každý z nás. Co pro naši redakci znamená láska?

Aďka Gundová

„Pro mě je láska pocit. Pocit, který chce zažít každý, a ano, i ti, kteří říkají, že lásku nechtějí a nepotřebují. Láska je pro mě stav mysli, těla a duše, kdy je všechno v rovnováze. Láska je mít u sebe člověka, který je nám oporou, který nás podporuje, povzbuzuje a dokáže při nás stát, ať se děje cokoli. Je tu pro nás a my zase pro něj. Láska je cit, touha a vášeň v jednom. Láska je přátelství s citem. Láska je pro mě mír.

Slovo láska znamená mnoho, a o to krásnější je ji cítit. Podle mě nelze slovy vyjádřit pocity a emoce, které zamilovaný člověk prožívá. Láska je tu pro každého – a nezáleží na tom, jaké jste rasy, víry nebo pohlaví. Láska je pro každého z nás, a v tom je její kouzlo.

Láska však nemusí být jen láskou mezi dvěma lidmi. Láska je i láska k sobě samému, ke zvířatům nebo k přírodě. Láska je pocit, kdy všechno dává smysl.“

Kateřina Spacek

„Když se naše redakce rozhodla sepsat článek na téma “Láska”, musím se přiznat, že jsem poměrně dlouho přemýšlela, co pro mě toto slovo znamená. Tedy spíše, jak jí definovat, popsat. Láska je ve skutečnosti velice prostý pocit, který je ale také nejčistší a nejhlubší. Je to pouto, které se nedá jen tak zlomit, jestli vůbec. Jak je láska krásná, může být zároveň i obrovskou agónií, pokud není opětována, či je zlomena a zadupána do země. 

I když se zdá, že láska je královna všech pocitů, je pro mě stejně důležitá jako je smutek nebo třeba i vztek. Něco, co definuje každou živou bytost. Nemyslím si, že bez lásky se dá žít. Alespoň ne plnohodnotný život. Kam totiž může dojít člověk, který je naplněn jen nenávistí?“

Klára Turková

„Co je to vlastně láska? Láska má mnoho podob. A každý může mít rád něco jiného. Znamená pro mě mnohé. Já mám ráda víc věcí. Například umění, sladkosti a čtení. Prostřednictvím knih s radostí utíkám do jiných světů. Zvláště staré knihy mají své kouzlo. Mají svůj příběh a já si představuji, jaký je ten jejich. Láska je též, když se dvě srdce mají ráda.

A ještě nechci také opomenout pejsky. Dovedou milovat? Ano, ale jejich city jsou ovšem docela jiné. Pes totiž dokáže být tím nejoddanějším přítelem tak, jak to žádný člověk nedokáže. Přesně jako můj milovaný pejsek. A to všechno může být láska.“

Káťa Matoušková

„Láska je pro mě stejně důležitá jako přátelství. Bez obou se dá sice žít, ale není to ono. Ačkoli to může znít depresivně, láska je úzce spojena se ztrátou. Proto si myslím, že bychom si měli každou chvíli strávenou s milovanou osobou užívat opravdu naplno. Nikdy totiž nevíme, kdy z našeho života zmizí.

Co se mne a lásky týče, pociťuji ji k mnoha lidem, předmětům i činnostem. Velmi charakteristická pro mne je láska ke kávě a dobrému jídlu, ale nesmím zapomínat ani na svou lásku k cestování. Právě ta je totiž z mých článků nejvíce hmatatelná.“

Názory naší redakce již znáte. Co láska znamená pro vás?

Napsat komentář