Středa 22.05.2024
Jak si vytvořit “vision board“ a dosáhnout svých cílů?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jak si vytvořit “vision board“ a dosáhnout svých cílů?

Pokud budete neustále myslet na to, čeho chcete dosáhnout, na své cíle a vizualizovat si je, můžete jich skutečně dosáhnout. K tomu vám může pomoci vytvoření tzv. vision board. Už jste o ní slyšeli? Víte, jak funguje?

Co je vision board?

Vision board je koláž obrázků, fotografií, výroků, klíčových slov… čehokoli, co se týká vašich osobních cílů. Vizualizace vašich cílů a sledování koláže, ideálně každý den, vám může pomoci jich dosáhnout.

Koláž si můžete vytvořit online, v aplikaci nebo fyzicky – například na velkém plakátu nebo na nástěnce. Ručně vyráběné koláže jsou navíc zábavné a můžete při nich využít svou kreativitu stříháním, lepením a malováním.

Jak na to?

  1. Příprava: Pořiďte si nějaké časopisy, pohlednice a fotografie, vytiskněte si různé citáty, afirmace… cokoli, co vás inspiruje a souvisí s vašimi cíli.
  2. Střihání: Vaše nástěnka vizí bude obzvlášť zajímavá, když budete míchat různé formáty.
  3. Uspořádání: Nyní je čas uspořádat oblíbené fotografie, obrázky nebo útržky tak, jak chcete. Přilepte je nebo připněte na plakát nebo nástěnku. Pokud chcete, můžete ji také ozdobit samolepkami nebo fixami.
  4. Přizpůsobení: Vaše vision board nemusí být hotová hned. Časem si ji můžete přizpůsobit podle svých představ a nalepit nebo připnout nové cíle.
  5. Pověšení: Pověste svou tabuli vizí na dobře viditelné místo. V kuchyni, vedle šatníku nebo nad pracovní stůl – tam, kde ji budete mít vždy na očích. Abyste ji měli stále u sebe, vyfoťte si ji a použijte ji jako obrázek na pozadí v telefonu.

Tip: Vision board můžete také tematicky strukturovat a vytvořit několik menších nástěnek s různými tématy. Jaké jsou vaše kariérní cíle? Čeho byste chtěli dosáhnout? Jakého partnera hledáte? Ať už v profesním, nebo soukromém životě, vision board vás může posunout vpřed různými směry.

Vision board je pro vás vhodnou metodou, pokud:

  • už víte, kam chcete dojít, a chcete tyto cíle manifestovat
  • ještě neznáte své cíle přesně, ale chcete zjistit, jakým směrem se chcete vydat
  • rádi se věnujete ručním pracím a jste kreativní
  • svou vision board nevnímáte jako hotový projekt, ale jako dlouhodobý projekt
  • máte ve svém bytě na vision board místo

Věděli jste, že… existují také různé vision board semináře? Na těchto workshopech vás mohou odborníci podpořit při vytváření. Výměna nápadů s ostatními zúčastněnými stranami vám může pomoci rozpoznat vaše možná nevědomé cíle a silné stránky.

A co vy? Máte už svou nástěnku vizí? Pomáhá vám dosahovat vašich cílů?

Napsat komentář