Neděle 14.07.2024
3 důvody, proč navštívit Hlubokou nad Vltavou
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3 důvody, proč navštívit Hlubokou nad Vltavou

Pohádkový zámek Hluboká zná, alespoň z fotografií, snad každý. Nachází se ve městě Hluboká nad Vltavou a ročně přiláká houfy turistů. Jaká další lákadla toto jihočeské město nabízí a proč byste ho rozhodně měli navštívit?

Zámek Hluboká a zámecký park

Seznam míst, která nesmíte v Hluboké nad Vltavou minout, by nebyl kompletní bez již zmíněného zámku. Ten se nachází na kopci a je obklopen okrasnými zahradami a parkem. Ti z vás, kteří milují prohlídky zámeckých komnat, by si neměli nechat ujít prohlídku zámku. Na výběr je hned z několika okruhů. Více informací o jednotlivých prohlídkových kruzích, otevírací době a cenách najdete na oficiálních stránkách zámku Hluboká.

Vyhlídka Bába

Milujete výhledy? Vyrazte na Babu! Tak se jmenuje vyhlídka v lese, která nabízí úchvatné pohledy do okolí, a hlavně na Vltavu. Není snadné ji najít, pokud nevíte, kde ji hledat. Proto vám doporučujeme nastudovat si důkladně trasu a zadat si i GPS souřadnice do telefonu. Jakmile na Babu dorazíte, vyrazí vám dech. A nezapomeňte si s sebou vzít něco dobrého k jídlu a pití. Pokud totiž budete mít štěstí, a zrovna na vyhlídce nikdo nebude, budete si moci uspořádat piknik.

Zoo Hluboká

Když už navštívíte Hlubokou nad Vltavou, nenechte si ujít ani návštěvu zoo. Není nikterak velká, projdete ji během pár hodin, a pokud milujete zvířata, určitě vás nadchne. Pro nás bylo největším lákadlem sledování vlků, u nichž jsme strávili nejvíce času, protože během světové pandemie Covidu-19 se v zoo narodila celá řada mláďat a vlčata byla mezi nimi.

Instagramová stezka Hlubokou aneb #instahluboka

Závěrem pro vás máme ještě jeden tip! Milujete insta místa, rádi pořizujete fotky a navštěvujete netradiční, vtipná a naprosto úžasná místa? Město Hluboká nad Vltavou si pro své návštěvníky připravilo skvělou trasu po fotogenických místech, která znáte z Instagramu. Tato stezka se jmenuje #instahluboka a kromě tipů, o které jsme se s vámi podělili, narazíte ještě na další doporučení na krásná místa.

Než se vydáte do Hluboké nad Vltavou, věnujte chvilku času hledání v mapách a dopředu si označte všechna místa, která chcete navštívit. Zámek, vyhlídka Baba a zoo by na vašem seznamu rozhodně neměly chybět. A jestli vás zaujme nějaké další místo, neváhejte se o něj s námi podělit – do komentářů pod článkem nebo ve svých příspěvcích na Instagramu.

Napsat komentář