Neděle 14.07.2024
Cestování po Česku: 3 tipy na srpnové výlety
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Cestování po Česku: 3 tipy na srpnové výlety

S příchodem měsíce srpna se období letních prázdnin a dovolených přehoupne do druhé poloviny, která pro většinu z nás znamená brzký návrat do reality. Jak si tedy poslední letní měsíc užít naplno a jaké zážitky si rozhodně nenechat ujít? Máme pro vás hned 3 zajímavé tipy na srpnové výlety.

Čertovy hlavy alias Mount Rushmore po Česku

V americkém státě Jižní Dakota leží Mount Rushmore. Pokud vám je tento název povědomý, ale nevíte, kam přesně ho zařadit, poradíme vám – jedná se o skálu, do které jsou vytesány podobizny čtyř amerických prezidentů. Do výšky osmnácti metrů se tak tyčí portréty čtyř mužů, kteří se vryli do historie USA. A právě Mount Rushmore a podobizny amerických prezidentů se vám možná vybaví, když se vydáte do obce Želízy. V té se totiž nachází Čertovy hlavy. Jedná se o skalní reliéfy, které dosahují do výšky devíti metrů a zobrazují právě dvě hlavy, které připomínají hlavy čertů. Čertovy hlavy jsou značeny modrou turistickou značkou, která vede z obce Želízy. A když budete dávat pozor, spatříte při cestě ještě další dvě vytesané podobizny – Hada a Harfenici.

Do lázní i za filmem

Když se řekne lázně a film, asi většinu z vás napadnou Karlovy Vary. Ty sice lákají na 55. ročník filmového festivalu, který se shodou okolností odehraje právě v srpnu, ale my máme na mysli přeci jen jiné lázeňské město. Nejenom, že se v tomto lázeňském městečku můžete procházet po kolonádě, ale můžete navíc zavítat i do filmového muzea. Pořád nevíte, o jakém městě je řeč? Máme na mysli Poděbrady. Kromě ochutnávání léčivých pramenů a procházení se po kolonádě, můžete navštívit i některé kavárny a cukrárny. Zúčastnit se vyhlídkové plavby po Labi a navštívit i poděbradský zámek.

Poslední prázdninová koupačka

Abyste se s létem rozloučili i posledním koupáním, zavítejte na Znojemsko do obce Mašovice. Tam se totiž nachází Mašovický lom s průzračnou vodou. A pokud by vám počasí nepřálo, můžete si lom alespoň obejít a užít si tak příjemnou procházku a na břehu si poté udělat piknik.

Přejeme vám krásné srpnové dny a budeme rádi, pokud se i vy s námi podělíte o své tipy. Učinit tak můžete na Instagramu, kde nás ve svých příspěvcích můžete označit!

Napsat komentář