Středa 22.05.2024
3 kouzelná ubytování v Česku, kam se musíte vydat během zimy
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3 kouzelná ubytování v Česku, kam se musíte vydat během zimy

Pokud jste si během svátků dostatečně neodpočinuli nebo si jen chcete vyrazit na menší výlet po Česku a nevíte, kam přesně se vydat, máme pro vás několik tipů na ubytování, která jsou během zimy obzvlášť kouzelná. Ať už si chcete prodloužit chvilky odpočinku a pohody až do ledna, či pouze vyměnit stereotypní pracovní prostory kanceláře a načerpat novou inspiraci v útulném prostředí uprostřed přírody… Jste připraveni vyrazit?

Kupole u Ještědu

Kdy jindy než v zimě navštívit ubytování připomínající eskymácké iglú? Ve skutečnosti se jedná o stan ve tvaru kupole nacházející se v nejklidnější a nejméně obydlené části města Liberec. Kupole u Ještědu je plně a zcela moderně vybavené ubytování umístěné v přírodě Ještědsko-kozákovského hřbetu, a tak je ideální pro chvilky rozjímání a nabývání energie uprostřed lesů.

Pro vaše naprosté pohodlí a stoprocentní relax najdete vedle kupole saunu a sud s vyhřívanou vodou, díky nimž si můžete dopřát wellness v přírodě pod otevřeným nebem plným hvězd. V okolí Kupole u Ještědu se nachází i množství tras, kterými se lze vydat na krátké procházky či větší túry. Pro posilnění na vás bude každé ráno čekat vydatná snídaně. Vyzkoušíte si přespat v netradičním ubytování u Ještědu?

Chata Blatnice

Chata Blatnice se nachází na polosamotě nedaleko obce Pojbuky v Jihočeském kraji. Dvoupatrová chata je plně vybavená a díky množství oken jako stvořená k nekonečnému pozorování okolní krajiny. Pokud nebudete chtít trávit čas pouze v ubytování, můžete se vydat na procházku lesem, a když zrovna nepokrývá rybník Kozák sněhová pokrývka, můžete nasednout na lodičku a obeplout ho kolem dokola.

Kromě loďky se nachází ve venkovních prostorách chaty Blatnice terasa s grilem i parkovací místo. Ubytování je vhodné až pro čtyři lidi, umožňuje bezkontaktní check-in a přespání vašich čtyřnohých mazlíčků. Jelikož je součástí chaty připojení Wi-Fi, nemusíte se obávat, že ztratíte veškerý kontakt se světem nebo nestihnete vyřídit neodkladné maily. Ať už si chcete odpočinout, či jen změnit pracovní prostředí, je Chata Blatnice skvělou variantou.

Glamping Luhačovice

Malá hutka umístěná na odlehlém místě, doslova na samotě u lesa, se nachází nedaleko lázeňského městečka Luhačovice. V glampingu Luhačovice si odpočinete od městského ruchu, načerpáte novou energii a pročistíte hlavu. Milovníky ekologie jistě potěší, že je ubytování na kolečkách, a z toho důvodu funguje na principu “off grid”, tedy bez přípojky vody, elektřiny či odpadu. I přesto, že je chatka mimo sítě, poskytne vám vše, co budete pro pobyt plný odpočinku potřebovat, a nebojte se, bez zdrojů vody ani tepla nebudete.

Elektřina pochází ze slunce a solárních panelů umístěných na střeše, v podvozku hutky se nachází zásobník s vodou, a pokud si budete chtít vytvořit útulnější atmosféru, můžete si přitopit v krbu. Večer si můžete zahrát hry nebo přečíst knihu a u toho popíjet víno – všechno zmiňované totiž v Glampingu Luhačovice najdete. A aby byl servis kompletní, ráno na vás bude čekat snídaně složená ze surovin od lokálních výrobců. Tu si můžete vychutnat například při pozorování okolní přírody, která je pod sněhovou pokrývkou doslova kouzelná.

Jaké ubytování zvolíte pro svou zimní dovolenou v Česku vy?

Napsat komentář